ميمه اي ها

غربت عوالم خودش را دارد. از دلتنگي معمولي شروع مي شود تا هجوم خاطراتي كه سراسر دل را پر مي كند. اكنون به اين درد گرفتاريم. هر ازچندگاهي به خود سرمي زنيم و از موضع عافيت، افكاري رنگارنگ را از خود بر جا مي گذاريم. شروع کردم این نوشتار را در پرشين بلاگ در تابستان سال 83 و ادامه آن در همین جا.
علی وطن خواه
گرامي باد ياد شهیدان احمد و محمودنیکونام، مصطفی و هوشنگ شبان، اصغر، محمود، رضا،حمید، علیرضا ایراندوست، بیکی حسن، بیکیان،محمدرضازمانی،خادم ،اصغریان ،رامین شهیدی، جعفری،خوبان، حسین،مهدی و محمدرضا اسماعیلی، کاشي پز، بیژن ظهرابی، معینیان، پهلوان،مسافری، متقی، توکل، اسد،رمضانزاده، ابرام، شهیدان هاشمی و هاشمیان،سراجی، محمودی ، واحدی ، نادیان، دستبرد، بیگلری و زاهدی

منبع: پارسينه

+  نوشته شده در  ۹۲/۰۵/۳۰ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

 پیشاپیش ميلاد خجسته حضرت ولی عصر(عج)بر همه  دلباختگان و شيفتگان حضرتش به خصوص میمه ای ها 

                              مبارك باد                     

                 

 (بازتولید)

بدون شک يکي از مراسم هاي شورانگيز ميمه اي ها و مردم منطقه ميمه (وزوان ،ازان و..) برگزاری  مراسم  ویژه عيد نيمه شعبان است. مردم میمه در موعد ميلاد حضرت امام زمان( عج ) با شور وصف ناپذيري به آذين بندي منازل ، خیابان ها، اماکن عمومي و تجاري همت گماشته و بسيار دراين امر کوشا هستند. خاطرات من از نیمه شعبان منحصرا به دهه شصت برمی گردد، مخصوصا زمانی که  (۱۳-۱۴ساله بودم- تقریبا سال ۱۳۶۵)

شب نیمه شعبان با جمعی از دوستان با نو نوارکردن لباس های خود در خيابان ها قدم می زدیم . خوردن  چايي دارچین حاج مصطفي قربان ،شربت مرحوم لطف الله متقی و.... از ملزومات آن شب بود. در شب عيد نیمه شعبان  خيلي مراسم ها ساده و محدود به چند مولودی بود که بيشتر به روضه مي زد اما همان هم صفايي داشت و مسجد جامع پراز شور و شعف  بود.  آذين بندي ها از سه راه " چه کنم" آغاز مي شد. دکان مرحوم خدايي و آقای حسن فخاري آذين بندي ساده اي داشت و کمي تنقلات و گاها شربت .  کمي در خيابان شريعتي پايين تر مي رفتي به مغازه مرحوم لطف الله مي رسيدي و پذيرايي گرم تر . جايي که واقعا مي فهميدي عيد نيمه شعبان است ، گاز فروشي ناديان ها بود. آنجا هم شربت زعفرانی و بیدمشک مي دادند اما راسته خيابان مطهري کنونی را که بالا مي رفتي چندين مغازه بود و همه به نوعي سهيم در پذيرايي. حاج آقایان حسين متقي ، علي جمالي ، حیدری ، مرحومان  ظهرابي ، فرج زاده، اليکي، مقصودی، آقامظفرسمائی ، حاج آقاقربان، مامايي ، اسد ، مرحوم واحدی ، زمانی ها و.. از صميم قلب از مردم پذيرايي مي کردند.(اگر کسی از قلم افتاده است ، ببخشید)

خلاصه ، بعد از گذشتن  از باغ ملي و خیابان مطهري ، به ضلع شمالی مسجد جامع مي رسيدي و ديگر شکوه عيد پديدار مي شد. گنبد نيلگون مسجد که نورانی شده و سر در آن هم با فرش هاي زيباي ميمه اي تزئين شده بود و این منظره  در زير نور مهتابي هاي رنگارنگ شکوهي به يادماندني را در ذهن ها تداعي مي کرد.

بساط پذيرايي در مسجد فوق العاده بود. بچه ها و بزرگترها درکنار هم باخنده و خوشحالي زايد الوصفي درپذيرايي از هم و ديگران پيشي مي گرفتند. شيخ بلال (خدارحمتش کند )هم وظيفه خود را انجام مي داد و به بچه هايي که براي بارپنجم به پاي ميز پذيرايي مي آمدند هشدار مي داد!!

روبروي مسجد جامع که مي ايستادي در سمت راست دکان فرش فروشي مرحوم حاج مصطفي بهبهاني خودنمايي مي کرد و در سمت چپ عمراني ها و حسين اسد به رسم هرسال خود مراسم عيد را با آداب خاص خود برگزار مي کردند. یاد آن دوران به خير. ياد درگذشتگان هم به خير(الفاتحه).                           

 اما درچند سال اخير اینطور که شنیدم و تقریبا درده سال اخیر یکبارهم شاهد بودم،وضعيت خيلي زياد تغيير کرده و خيلي چيزها اضافه شده است . از انواع جلوه هاي ويژه صوت و تصوير، ماشين نشيني وخودداري از پياده روي ، پخش موزیک های لس انجلسی  و خلاصه مراسم فشن و رقص بندري هم برپاست. سال ۱۳۸۷ که عيد نيمه شعبان ميمه بودم، به اتفاق خانواده درخيابان به راه افتاديم . در مسير بعداز انفجار بی مدیریت انواع واقسام ترقه  خيلي زود به خانه برگشتم و به ياد دوراني افتادم که من و دوستان خيابان شريعتي را بارها سروته مي کرديم و وقتي یکی از دوستان بلند مي خنديد، با نگاهي حاکي از اينکه ما اينگونه نيستيم و حتما کسي ديگري بلند خنديده است، به ديگران نگاه مي کرديم. گويي کسر شان مان مي شد !!  البته باید بپذیریم زمانه عوض شده است.

                                                             والسلام

(دوستان گرامی برای چند روزی درخدمتتان نیستم. التماس دعا)

+  نوشته شده در  ۹۲/۰۳/۲۸ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
پخش یک انمیشن از تلویزیون دولتی ونزوئلا نشان می دهد که هوگو چاوز، رئیس جمهور فقید این کشور به بهشت وارد می شود و مورد استقبال برخی از رهبران درگذشته آمریکایی لاتین همچون سیمون بولیوار و چوگوارا قرار می گیرد. 
به گزارش تابناک، در این انمیشن، چاوز در لباسی به رنگ پرچم ونزوئلا دیده می شود. وی در حالی که در حال قدم زدن در یکی از مناطق سرسبز ونزوئلا است، به محض دیدن انقلابیون درگدشته که وی تاثیر زیادی از آن پذیرفته است، لبخند می زند و به سوی آنان می رود. براساس این گزارش افرادی که چاوز به سمت آنان می رود عبارتند از: چه گوارا رهبر انقلابی کوبا، سیمون بولیوار، بانوی اول آرژانتین اوا پرون، سالوادرو آلنده رئیس جمهور درگذشته شیلی، انقلابی معروف نیکاراگونه سزار ساندینو و نفر آخر رهبر استقلال ونزوئلا.

+  نوشته شده در  ۹۲/۰۱/۱۰ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

يا مقلب القلوب و الابصار

يا مدبراليل و النهار

يا محول الحول و الاحوال 

حول حالنا الي احسن الحال

«»«»«»«»«»«»«»«»««»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«

«»«»«»«»«»«»«»«»««»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«

پيشايش حلول سال نو و بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لايزال الهي و تجديد حيات طبيعت مي باشد، به جنابعالي و خانواده محترم  تبريک و تهنيت عرض کرده و در پرتو الطاف بيکران خداوندي، سلامتي و بهروزي، طراوت و شادکامي، عزت و کاميابي را براي شما آرزومندم.

چون هميشه اميدوار و سال نومبارک - وطن خواه

+  نوشته شده در  ۹۱/۱۲/۲۷ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

شبي از شبها، شاگردي در حال عبادت و تضرع و گريه و زاري بود. در همين حال مدتي گذشت، تا آنکه استاد خود را، بالاي سرش ديد، که با تعجب و حيرت؛ او را، نظاره مي کند !

استاد پرسيد : براي چه اين همه ابراز ناراحتي و گريه و زاري مي کني؟

شاگرد : براي طلب بخشش و گذشت خداوند از گناهانم، و برخورداري از لطف خداوند!

استاد : سوالي مي پرسم ، پاسخ ده؟

شاگرد: با کمال ميل؛ استاد.

استاد : اگر مرغي را، پروش دهي ، هدف تو از پرورشِ آن چيست؟

شاگرد : خوب معلوم است استاد؛ براي آنکه از گوشت و تخم مرغ آن بهره مند شوم 

استاد : اگر آن مرغ، برايت گريه و زاري کند، آيا از تصميم خود، منصرف خواهي شد؟

شاگرد: خوب راستش نه...!نمي توانم هدف ديگري از پرورش آن مرغ، براي خود، تصور کنم!

استاد : حال اگر اين مرغ ، برايت تخم طلا دهد چه؟ آيا باز هم او را، خواهي کشت، تا از آن بهره مند گردي؟!

شاگرد : نه هرگز استاد، مطمئنا آن تخمها، برايم مهمتر و با ارزش تر ، خواهند بود!

استاد :پس تو نيز؛ براي خداوند، چنين باش!

هميشه تلاش کن، تا با ارزش تر از جسم ، گوشت ، پوست و استخوانت؛ گردي.

تلاش کن تا آنقدر براي انسانها، هستي و کائنات خداوند، مفيد و با ارزش شوي

تا مقام و لياقتِ توجه، لطف و رحمتِ او را، بدست آوري .

خداوند از تو گريه و زاري نمي خواهد!

او، از تو حرکت، رشد، تعالي، و با ارزش شدن را مي خواهد و مي پذيرد،

نه ابرازِ ناراحتي و گريه و زاري را 


+  نوشته شده در  ۹۱/۱۲/۲۷ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

روز میلاد بانوی بزرگ اسلام، پرستار تمام نیکی ها

پرستار ارزش های مقدس عاشورا، زینب کبری علیها السلام

بر همه پرستاران و پیروانش مبارک باد . . 

+  نوشته شده در  ۹۱/۱۲/۲۷ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

+  نوشته شده در  ۹۱/۱۲/۲۴ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

محمدباقر قالیباف به پرسشهای کوتاه و به قول خودش «تستی» مهر پاسخ هایی کوتاه داد. اگر می خواهید قالیباف را در قامت یک مرد خانواده تصور کنید، این گپ و گفت کوتاه نوروزانه  با شهردار تهران را بخوانید:

 میوه و آجیل شب عیدتان را از کجا می خرید؟

انشاءالله از میادین میوه و تره بار شهرداری.

 پسته هم می خرید؟

واقعیتش این است که هنوز تصمیم نگرفته ام.

"

 آخرین باری که برای خانه خرید کردید چه زمانی بود؟

من خیلی کم فرصت دارم که شخصا خرید منزل را انجام بدهم. ولی آخرین خریدم مربوط به 27 - 28 روز قبل است.

یادتان هست که چه خریدید؟

بله. گل برای همسرم.

 عید امسال کجا هستید؟

انشاءالله مشهد الرضا(ع)، می دانید که ما مشهدی هستیم.

 اگر بخواهید سال 92 را در یک جمله تعریف کنید چه می گویید؟

امیوارم انشاءالله سال امید و سربلندی برای ملت ایران باشد.

+  نوشته شده در  ۹۱/۱۲/۲۳ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
برخی از ما آدم‌ها فکر می‌کنیم که اگر دارایی بیشتری داشته باشیم قطعا در وضعیت بهتری چه از نظر دنیوی و چه از نظر اخروی قرار خواهیم گرفت و به همین خاطر به وسائل مختلفی متوسل می‌شویم تا این وضعیت را تغییر دهیم.
این در حالی است که در بسیاری از روایات از ما خواسته شده است که در دعاها و در مجموع تلاشمان باید این باشد که آنچه که خیرمان است را مطالبه کنیم.
به گزارش ایسنا، آیات 75 و 76 از سوره «توبه» درباره زیاده خواهی افراد بر خلاف خیر و مصلحتشان اشاره می‌کند که در ادامه به متن، ترجمه و حکایتی پیرامون آن اشاره می‌شود:
متن آیه:

«وَمِنْهُمْ مَنْ عَاهَدَ اللَّهَ لَئِنْ آتَانَا مِنْ فَضْلِهِ لَنَصَّدَّقَنَّ وَلَنَکُونَنَّ مِنَ الصَّالِحِینَ ( 75 ) فَلَمَّا آتَاهُمْ مِنْ فَضْلِهِ بَخِلُوا بِهِ وَتَوَلَّوْا وَهُمْ مُعْرِضُونَ»

ترجمه آیه:
"بعضی از آنها با خدا پیمان بسته بودند که اگر خداوند ما را از فضل خود روزی دهد، قطعا صدقه خواهیم داد و از صالحان (و شاکران) خواهیم بود ( 75 ) اما هنگامی که خدا از فضل خود به آنها بخشید، بخل ورزیدند و سرپیچی کردند و روی برتافتند(76)

حکایتی پیرامون زیاده خواهی آدمی:
مسلمان فقیری از مدینه (‌ثعلبه بن حاطب)‌ از پیامبر(ص) درخواست کرد تا دعا کند خداوند او را ثرورتمند کند. آن حضرت فرمود: "مال اندکی که شکرش را ادا کنی بهتر از مال زیادی است که از عهده‌ی شکرش برنیایی."
ثعلبه گفت: اگر خدا عطا کند، همه‌ی حقوق واجب آن را خواهم داد.
پس به دعای آن حضرت، ثروتش افزون شد تا آنجا که دیگر نتوانست در نماز جمعه و جماعت شرکت کند. وقتی مامور گرفتن زکات نزد او رفت، وی به آن مامور گفت: ما مسلمان شدیم که جزیه ندهیم.
فخر رازی می‌گوید: ثعلبه از کار خود پشیمان شد و زکات خود را نزد پیامبر (ص) آورد، ولی آن حضرت نپذیرفت. 

آری، انسان نمی‌داند صلاح و خیرش در چیست، لذا گاهی با اصرار، چیزی را می‌خواهد که به زیان اوست، پس باید به داده‌های خدا قانع بود.

منابع:
کتاب دقایقی با قرآن، تالیف حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی، ناشر: مرکز فرهنگی درس‌هایی از قرآن، نوبت چاپ پانزدهم زمستان سال 1390
پایگاه تخصصی ترجمه قرآن کریم www.maarefquran.net (ترجمه آیت‌الله مکارم شیرازی) 

+  نوشته شده در  ۹۱/۱۲/۰۷ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

بي سوادان قرن  کساني نيستند که نمي توانند بخوانند و بنويسند ، بلکه کساني هستند که نمي توانند آموخته هاي کهنه را دور بريزند و دوباره بياموزند … 

الوين تافلر 

- - - - - - - - - - - - 

نعره هيچ شيري خانه چوبي مرا خراب نمي کند، من از سکوت موريانه ها مي ترسم. 

  - - - - - -   - - - - - - 

به شخصيت خود….. بيشتر از آبرويتان اهميت دهيد.. زيرا شخصيت شما… جوهر وجود شماست.. و آبرويتان… تصورات ديگران نسبت به شماست 

  - - - - - -   - - - - - - 

باران که ميبارد همه پرندها به دنبال سر پناهند اما عقاب براي اجتناب از خيس شدن بالاتراز ابرها پرواز ميکند اين ديدگاه است که تفاوت را خلق ميکند… 

  - - - - - -   - - - - - - 

گورستان ها پر از افرادي است که روزي گمان مي کردن که . . . چرخ دنيا بدون آنها نمي چرخد!! 

  - - - - - - - - - - - - 

يک شمع روشن مي تواند هزاران شمع خاموش را روشن کند و ذره اي از نورش کاسته نشود … 

  - - - - - -   - - - - - - 

مشکل فکر هاي بسته اين است که دهانشان پيوسته باز است . . . 

  - - - - - -   - - - - - - 

روزي براي بعضي آدم ها تنها يک خاطره خواهيد بود… تلاش کنيد که لااقل خاطره اي خوش باشيد… 

  - - - - - - - - - - - - 

تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: ديوانگان تيمارستان و مردگان گورستان. 

“ وين داير” 

  - - - - - - - - - - - - 

يک درخت هرچقدر هم که بزرگ باشد با يک دانه آغاز ميشود، طولاني ترين سفرها با اولين قدم. 

( لائوتسه)   

  - - - - - -   - - - - - - 

انســـــــــانهاى بــــــزرگ ،دو دل دارنــــــــد؛ دلـــــى که درد مى کشـــــــــــد و پنهـــــــــــــــان است و دلـــــــــــــــى که ميخندد و آشکـــــــــــــــار است. 

  - - - - - -   - - - - - - “ 

زماني که خاطره هايتان از اميدهايتان قوي تر شدند، روزگار افولتان در راه است . . . 

  - - - - - - - - - - - - 

برخي آدمها به يک دليل از مسير زندگي ما مي گذرند که به ما درسهايي بياموزند که اگر مي ماندند هرگز ياد نمي گرفتيم 

  - - - - - - - - - - - - 

اگر ميخواهي دروغي نشنوي، اصراري براي شنيدن حقيقت مکن . . . 

  - - - - - -   - - - - - - 

آدم ها مثل عکس ها مي مونند: زياد بزرگشون کني ، کيفيتشون مياد پايين! 

- - - - - - - - - - - - 

کساني که پشت سرتان حرف مي زنند ، دقيقا به همانجا تعلق دارند، پشت سرتان 

  - - - - - -   - - - - - - 

وقتي به يکي زيادي تو زندگيت اهميت بدي؛ اهميتتو تو زندگيش از دست ميدي … . به همين راحتي … 

  - - - - - - - - - - - - 

« در عجبم از زنان که از خداي به اين بزرگي فقط يک شوهر مي خواهند و از شوهر به اين درماندگي همه دنيا را!!» 

شکسپير 

 - - - - - - - - - - - - 

اگر موفق شديد به کسي خيانت کنيد، آن شخص را احمق فرض نکنيد. بلکه بدانيد او خيلي بيشتر از انچه لياقت داشته ايد به شما اعتماد کرده است.. 

  - - - - - - - - - - - - 

چه دوستم داشته باشي و چه ازمن متنفر باشي در هر صورت بهم لطف ميکني چون اگه دوستم داشته باشي تو قلبت هستم و اگه ازم متنفر باشي تو ذهنتم! 

( شکسپير)

+  نوشته شده در  ۹۱/۱۲/۰۷ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
براساس اخبار منتشر شده وانسا کری دختر کوچک جان کری از همسر اولش، با یک پزشک ایرانی ساکن آمریکا ازدواج کرده است.
گروه بین‌الملل مشرق – پس از بحث‌ها و انتقادات فراوان به انتخاب جان کری به عنوان نامزد تصدی پست وزارت خارجه دولت جدید اوباما بدلیل مواضع قبلی وی در قبال ایران و سوریه، برخی اخبار منتشر شده از ایرانی بودن داماد وزیر جدید امور خارجه آمریکا حکایت دارد.

بهروز - برایان - والا ناهید و وانسا کری دختر وزیر امور خارجه آمریکا

با مشخص شدن نامزد وزارت کلیدی امور خارجه در دولت جدید اوباما، بسیاری از جمهوری‌خواهان و نومحافظه‌کاران نزدیک به لابی اسرائیل روند تخریب جان کری و عدم تایید وی در سنا را آغاز کردند.


انتقادات به جان کری بیشتر به مواضع وی در قبال برنامه هسته‌ای ایران و تاکید بر حل دیپلماتیک آن، روابط نزدیک با بشار اسد، ابراز تمایل برای سفر به تهران و ... متمرکز شده بود. اما در نهایت جان کری با تاکید بر بکارگیری تمام توان خود برای بازداشتن ایران از دستیابی به سلاح هسته‌ای، خیال جمهوری‌خواهان راحت شد و سنا جان کری را برای تصدی وزارت خارجه آمریکا تایید کرد.


پس از رای مثبت سنا به جان کری، اخباری مبنی بر ایرانی بودن داماد وزیر امور خارجه آمریکا منتشر شد.

براساس این اخبار، وانسا کری دختر کوچک جان کری از همسر اولش در سال 2009 با یک پزشک ایرانی ساکن آمریکا ازدواج کرده است. جولیا ترون همسر اول جان کری و ماد وانسا در سال 2006 درگذشت.


دکتر بهروز برایان - والا ناهید جراح مغز و اعصاب به همراه همسرش وانسا کری در بیمارستان ماساچوست بوستون مشغول طبابت هستند. دکتر بهروز والا ناهید همچنین استادیار دانشگاه هاروارد در رشته جراحی اعصاب نیز هست.

مراسم عروسی بهروز ناهید و وانسا کری

دکتر وانسا کری و بهروز والا ناهید در همین بیمارستان در سال 2005 با یکدیگر آشنا شدند و پس از 4 سال در سال 2009 رسما ازدواج کردند. بنابر برخی اخبار غیررسمی، این زوج پیش‌تر به ایران نیز سفر کرده‌اند.


به گزارش خبرنگار گروه بین‌الملل مشرق، بهروز والا ناهید فرزند دکتر نوشین پور حسن و دکتر رضا ناهید است که آن‌ها نیز سا‌ل‌هاست در آمریکا و در شهر لس‌آنجلس ساکن هستند.

منتقدان کری پس از انتشار این خبر ابراز نگرانی کرده‌اند که احساسات جان کری نسبت به ایران که بعضا آن‌ را ابراز کرده است مانند تمایل به سفر به ایران و مخالفت با تشدید فشارها و حمله نظامی به ایران بدلیل وجود روابط عاطفی با یک خانواده ایرانی است و این ارتباطات می‌تواند بر سیاست‌های وی در قبال ایران تاثیرگذار باشد.

+  نوشته شده در  ۹۱/۱۱/۲۴ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

گاهی در زندگی به افرادی بر می‌خوریم که می‌گویند چقدر ما بدبختیم! و چون پاسخی برای آن نمی‌بایند دلیل آن را در جای دیگر جستجو می‌کنند.
به گزارش ایسنا، بخت و سرنوشت از مسائلی است که در حوزه انسان و جامعه انسانی مطرح می‌شود. این مساله از دیدگاه عقل و نیز کتاب و سنت قابل بررسی است.

امام صادق(ع) در حدیثی به این سوال پاسخ می‌دهند که آیا خدا کسی را بدبخت می‌کند؟ ایشان می‌فرمایند: "خداوند تبارک و تعالی بنده را از بدبختی به خوشبختی منتقل می‏‌کند، ولی از خوشبختی به بدبختی منتقل نمی‏‌کند1".

امام علی(ع) نیز در باره این‌که علت بدبختی چیست؟ فرمودند:"علّت بدبختی، دنیا پرستی است2".

امام حسین(ع) هم در دعای روز عرفه می‌فرمایند: "بار خدایا! کاری کن که از تو چنان بترسم که گویی می‏‌بینمت و باتقوا و ترس از خودت خوشبختم گردان و با معصیت و نافرمانیت بدبختم مکن3".

همچنین در چند حدیث گهربار از امام علی(ع) به این سوال پاسخ می‌دهیم که بدبخت از دیدگاه ایشان چه کسی است؟

"بدبخت کسی است که فریفته هوا و هوس خود گردد4".

"بدبخت کسی است که از عقل و تجربه خود بهره نگیرد5".

همچنین آن حضرت فرمودند: "از گناهان باز ایستید و نفْس‌های خود را از آنها باز دارید؛ زیرا بدبخت کسی است که عنان خود را در عرصه گناهان رها سازد6".

منابع:

1- التوحید: 358 / 6 منتخب میزان الحکمة: 300

2- غرر الحکم: 5516 منتخب میزان الحکمة: 300

3- بحار الأنوار: 98 / 218 / 3 منتخب میزان الحکمة: 300

4- نهج البلاغة: الخطبة 86 منتخب میزان الحکمة: 300

5- نهج البلاغة: الکتاب 78 منتخب میزان الحکمة: 300

6- غرر الحکم: 4499 منتخب میزان الحکمة : 300

+  نوشته شده در  ۹۱/۱۱/۱۶ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
+  نوشته شده در  ۹۱/۱۱/۱۴ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

ماه فروماند از جمال محمد    سرو نباشد به اعتدال محمد

قدر فلک را کمال و منزلتی نیست    در نظر قدر با کمال محمد

+  نوشته شده در  ۹۱/۱۱/۱۰ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

سایه ای بود و پناهی بود و نیست
لغزشم را تکیه گاهی بود و نیست

سخت دلتنگم کسی چون من مباد
سوگ حتـی قسمت دشمن مبــاد

بــاورم نیست این من نـابــاورم
روی دوش خویش او را می برم

مـی بـرم او را که آورده مـــــرا
پاس ایامـــی که پرورده مـــــرا

می برم درخاک مدفونش کنـــم
از حساب خویش بیرونش کنـــم

مثل من ده ها تن دیگـــــر به راه
جامه هاشان مثل دل هاشان سیاه

منتظــــر تا بارشان خالی شــود
نــوبت نشخـــوار و نقالی شــود

هــرکسی هم صحبتـی پیدا کند
صحبت از هــر جا بجز این جا کند

دیدنش سخت است و گفتن سخت تر
خوش به حالت ،خوش به حالت ای پدر

ششم بهمن ماه۸۳ پدر همسرم از ميان ما رفت.  یادش گرامی (الفاتحه)

+  نوشته شده در  ۹۱/۱۱/۰۵ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

السلام علي الباکين علي الحسين
التماس دعا

+  نوشته شده در  ۹۱/۱۰/۱۳ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
یکی دیگر از شاگردان مصدوم حادثه تلخ  مدرسه دخترانه شین آباد به سوی بهشت پَر کشید.

علت فوت این فرشته کوچک ، شدت جراحات و ترمیم نشدن سیستم نفسی و بیماری کلیوی اعلام شده است.

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: سارینا رسول‌زاده یکی از حادثه دیدگان مدرسه شین‌آباد پیرانشهر بامداد امروز جان به جان آفرین تسلیم نمود. رسول خضری در گفت‌وگو با ایسنا افزود: سارینا رسول‌زاده دانش‌آموز عزیز پیرانشهری که دچار 45 درصد سوختگی بود، بامداد امروز جان به جان آفرین تسلیم نمود و همه را داغدار کرد.وی ادامه داد: سن کم و بنیه ضعیف این عزیزان عملیات درمانی را با مشکل مواجه کرده است.

روحش شاد....

+  نوشته شده در  ۹۱/۱۰/۰۸ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
کاش می توانستم راحت حرف بزنم ...
چیزی بگویم از دلتنگی ...
میان آدم های که در این اتاق مجازی جمع شدند ...
فقط می گویم منم دلتنگم

خبر کوتاه بود و غم‌انگیز؛ نماینده پیرانشهر و سردشت مجلس شورای اسلامی گفت: «سیران یگانه » از مصدومان حادثه آتش‌سوزی دبستان شین‌آباد درگذشت......

تابناک نوشت: نمی‌دانم که دخترک سرزمینم چه چهره زیبایی داشته و نمی‌دانم که سیران، انگبین کدامین خانواده پیرانشهری بوده است؛ اما آقای وزیر، یک چیز را خوب می‌دانم. دخترکم آنگاه که در آن کلاس سرد و نمور بر نیمکت‌های نه آنچنانی می‌نشسته و آنگاه که سرما و بوی نفت را تحمل می‌کرده، در سر رؤیاهایی بزرگی می‌پرورانده است. سیران این سرزمین، آرزو‌هایش را در اتاقی دنبال می‌کرده که دستگیره‌ای نداشته است. او فرداهای زیبای خود، خانواده و پیرانشهر را امید داشته است. اصلا شاید آقای وزیر، سیران ما در رویایش در آینده خود را وزیری می‌دیده که دیگر در مرگ هیچ دانش‌آموزی متهم و مقصر نباشد!
آقای وزیر، سپیده‏ فردای این سرزمین، سیرانی را کم دارد که بخشی از سرنوشت این مرز و بوم بود.

ما اهالی رسانه کاری از دستمان نمی‌آید! هر بار بر کوتاهی وزیر، وکیلی و مقامی خرده گرفتیم تا او متوجه مسئولیت باشد؛ اما با یک انگ سیاسی‌کاری، هر مسئولی در این مملکت دلسوزان و منتقدان را ساکت و نقص و عیب خود را پنهان می‌کند.

ما کاری از دستمان نمی‌آید! زین پس باید حرف آقای وزیر را گوش کنیم و تک تک مدارس را بگردیم و در صورت دیدن عیب و نقص به آقای وزیر هشدار دهیم!

وکلام آخر:

مسئولان آموزش و پرورش آذربایجان غربی واقعا خجالت بکشید که هیچ نظارتی بر چنین مدارسی درزیرمجموعه کاری خودنداشتید،اگرچه همه چیر پای وزیر نوشته می شود...
جهت شادی روح این فرشته کوچک فاتحه و صلوات
+  نوشته شده در  ۹۱/۰۹/۲۰ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
حاميان خارجي مخالفان سوري درتلاش هستند زمينه را براي مداخله مستقيم  نظامي فراهم مي‌کنند.
مجموعه تحرکات هفته‌هاي اخير بيانگر آن است که  فعل و انفعالات جديدي با هدف براندازي دولت سوريه با استفاده از حمايت مستقيم نيروهاي خارجي آغاز شده است
.

تشکيل ائتلاف جديد مخالفان سوري‌ تحت عنوان ائتلاف ملي سوريه ، درخواست معنادار ترک ها از ناتو براي استقرار سامانه ضد موشکي پاتريوت، برجسته سازي احتمال انجام عمليات شيميايي از سوي دولت سوريه وتغيير احتمالي ديدگاه روسيه درباره سوريه از نشانه‌هاي تلاش براي اقدام نظامي خارجي عليه سوريه است.
 انشاالله راهکاري براي پايان بحران سوريه بدون خونريزي بيشتر فراهم شود.

+  نوشته شده در  ۹۱/۰۹/۱۸ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
http://www.tajerian.ir/Uploads/NewsPics/pic3/28khosha_An_del.jpg

+  نوشته شده در  ۹۱/۰۸/۲۶ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
برخی سودجویان چینی برای فروش بیشتر میوه کیوی آنها را در مایع شیمیایی خوابانده تا زودتر رشد کنند که این اقدام موجب بروز بیماری در مصرف کنندگان می‌شود.
به گزارش مهر، میوه کیوی ده سالی است که میهمان سفره های ایرانیان شده است و شمال کشور هم به دلیل داشتن شرایط مناسب پرورش این میوه همچنان باغات خود را زیر کشت این میوه کرده اند.
در مورد تاریخچه کیوی می توان اینگونه گفت که این میوه در جنوب چین توسط  یک کشاورز برای اولین بار به عمل آمد و در آنجا میوه ملی چین نامیده شد.


پیوند این میوه بعد از رشد حدود یک هفته‌ای تبدیل به نهال و قابل قلمه زدن است. این روش از متداول‌ترین روشهای کاشت نهال کیوی در دنیا به خصوص کشور چین است و این کشور یکی از بزرگ‌ترین کشورهای صادر کننده نهال پیوندی این میوه محسوب می شود. کیوی سرشار از ویتامینC بوده و مقدار پتاسیم آن از نظر وزنی تا حدی کمتر از موز است. همچنین دارای ویتامین A‘E کلسیم آهن و اسید فولیک است و یک عدد کیوی متوسط ۴۶ کالری انرژی دارد.
حال بر خلاف خصوصیات و فواید این میوه اخیرا دیده شده که میوه کیوی با قیمت ارزان توسط دست فروشان عرضه میشود. که معمولا بزرگی این میوه در قفسه فروشگاهها توجه شما (مشتری) را جلب می کند.


میوه های کیوی که از چین وارد می شود در حین رشد در یک ماده شیمیایی خیسانده شده و موجب بزرگتر و سنگین تر شدن میوه می شود.آنها از نوعی هورمونهای رشد شیمیایی استفاده می‌کنند که تاثیر بدی بر سیستمهای عصبی انسان ازجمله بیماریهای متابولیک، نقص عضوهای مادرزادی و مشکلات عقب افتادگی ذهنی و توانایی یادگیری درکودکان دارد.


حسین مهاجران رئیس اتحادیه سراسری عرضه کنندگان میوه تهران در گفتگو با مهر می گوید: دلیل ندارد میوه چینی وارد کنیم.
کیوی های ایرانی بهترین کیفیت را حتی نسبت به نیوزلند و فرانسه که از جمله مراکز تولید کیوی هستند دارند.
البته قرصهایی وجود دارد که مثلا می تواند با آغشته کردن انگور به آن وزن و اندازه انگور را بالا برد ولی در برخی میوه ها نمی شود
+  نوشته شده در  ۹۱/۰۷/۲۴ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

به روايت افسانه‌ها روزي شيطان همه جا جار زد كه قصد دارد از كار خود دست بكشد و وسايلش را با تخفيف مناسب به فروش بگذارد. او ابزارهاي خود را به شكل چشمگيري به نمايش گذاشت. اين وسايل شامل خودپرستي، شهوت، نفرت، خشم، آز، حسادت، قدرت‌طلبي و ديگر شرارت‌ها بود.
ولي در ميان آنها يكي كه بسيار كهنه و مستعمل به نظر مي‌رسيد، بهاي گراني داشت و شيطان حاضر نبود آن را ارزان بفروشد.
كسي از او پرسيد: اين وسيله چيست؟
شيطان پاسخ داد: اين نوميدي و افسردگي‌ست

آن مرد با حيرت گفت: چرا اين قدر گران است؟

شيطان با همان لبخند مرموزش پاسخ داد: چون اين مؤثرترين وسيلة من است. هرگاه ساير ابزارم بي‌اثر مي‌شوند، فقط با اين وسيله مي‌توانم در قلب انسان‌ها رخنه كنم و كاري را به انجام برسانم. اگر فقط موفق شوم كسي را به احساس نوميدي، دلسردي و اندوه وا دارم، مي‌توانم با او هر آنچه مي‌خواهم بكنم..
من اين وسيله را در مورد تمامي انسان‌ها به كار برده‌ام. به همين دليل اين قدر
كهنه است...

+  نوشته شده در  ۹۱/۰۷/۲۰ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
كسى قدم به حرم ، بى مدد نخواهدزد ، بدون واسطه دم ازخدا نخواهدزد ، گداى كوى رضا شو ، كه آن امام رئوف ، به سينه احدى دست رد نخواهدزد...
بهترين شادباشها تقديم به شمابه مناسبت ميلاد امام رضا(ع)

چندحديث اخلاقي از امام رضا عليه السلام

- به خداوند خوشبين باش، زيرا هر كه به خدا خوشبين باشد، خدا با گمانِ خوشِ او همراه است، و هر كه به رزق و روزى اندك خشنودباشد، خداوند به كردار اندك او خشنود باشد، و هر كه به اندك از روزى حلال خشنود باشد، بارش سبك و خانواده اش در نعمت باشد و خداوند او را به درد دنيا و دوايش بينا سازد و او را از دنيا به سلامت به دارالسّلامِ بهشت رساند.

- پنهان كننده كار نيك [پاداشش] برابر هفتاد حسنه است، و آشكاركننده كار بد سرافكنده است، و پنهان كننده كار بد آمرزيده است.

- بخيل را آسايشى نيست و حسود را خوشى و لذّتى نيست و زمامدار را وفايى نيست و دروغگو را مروّت و مردانگى نيست.

+  نوشته شده در  ۹۱/۰۷/۰۶ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

 ۳۹ سال تمام شد  و امروز آغاز چهل سالگی!

 

 

می خوام برگردم به روزهای کودکی

به آن زمان که پدر تنها قهرمان بود

عشق ، تنها به مادر خلاصه می شد

بالاترین نقطه زمین ،

شانه های پدر بود

بدترین دشمنانم ، خواهر و برادرهایم بودند

تنها دردم ، زانوهای

زخمی ام بودند

تنها چیزی که می شکست

اسباب بازی هایم بود

و معنای خداحافظ ، تا فردا بود... 

                                                     زنده یاد حسین پناهی

+  نوشته شده در  ۹۱/۰۶/۲۸ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

اول- وضعيت فوق العاده
 شماره تلفن وضعيت فوق العاده در كشورهاي جهان 112 است. در ايران نيز اگر شما حتي در يک مکان خارج از محدوده شبکه موبايل خود قرار داشته باشيد، شماره 112 را بگيريد، موبايل در هر شبکه موجود جستجو مي کند تا يک تماس وضعيت فوق العاده براي شما برقرار کند. (پليس، اورژانس، آتش نشاني يا...) و جالب اينکه اين شماره حتي زمانيکه صفحه کليد قفل است نيز کار مي کند. امتحان کنيد. حتي با گوشي بدون سيم کارت نيز ميتوانيد به شماره 112 زنگ بزنيد. 

دوم- آيا تا بحال کليدهاي خود را در ماشين جاگذاشته ايد؟ 
آيا ماشين شما يک دستگاه کنترل از راه دور بدون کليد دارد؟ اين وسيله مي تواند روزي مفيد باشد. يک دليل خوب براي داشتن يک موبايل: اگر شما کليدهاي خود را در ماشين جاگذاشته باشيد، به موبايل يک نفر در منزل از طريق موبايل خودتان تماس بگيريد. تلفن خود را در حدود فاصله 1 متر از ماشين قرار دهيد و از فرد مقابل در منزل بخواهيد که کليد کنترل درب بازکن ماشين را فشار دهد، و آنرا نزديک موبايل خود قرار دهد. قفل ماشين شما باز خواهد شد. با اين کار نياز نيست کسي کليدها را شخصاً بياورد. فاصله هيچ تاثيري ندارد. شما مي توانيد کيلومترها فاصله داشته باشيد، اگر شما بتوانيد با کسي که ريموت کنترل ماشين شما را دارد ارتباط برقرار کنيد، شما مي توانيد قفل ماشين خود را باز کنيد.  يادداشت نويسنده: اين مورد کار مي کند.. ما آنرا امتحان کرده ايم و قفل ماشين را از طريق يک تلفن موبايل باز کرده ايم.

 سوم -چگونه يک موبايل دزديده شده را غيرفعال کنيم؟
 براي چک کردن شماره سريال موبايل خود، کليد هاي زير را به ترتيب فشار دهيد: *#06# يک کد ديجيتالي روي صفحه نمايش ظاهر مي شود. اين شماره مختص دستگاه شما است. اين شماره را يادداشت کنيد و در جايي امن نگه داريد. هنگاميکه موبايل شما دزديده مي شود، شما مي توانيد به پشتيبان شبکه خود تماس بگيريد و اين کد را به آنها بدهيد. سپس آنها قادر خواهند بود دستگاه شما را مسدود کنند، حتي اگر دزدها SIM کارت را عوض کرده باشند. تلفن شما کاملاً غيرقابل استفاده خواهد شد. شما ممکن است نتوانيد موبايل خود را بازپس گيريد، اما حداقل مي دانيد کسيکه آنرا دزديده است ديگر نمي تواند از آن استفاده کند يا آنرا بفروشد. اگر هر کسي اين کار را بکند، ديگر دزديدن موبايل هيچ فايده اي نخواهد داشت. 

چهارم-  قدرت باطري مخفي شده 
در نظر بگيريد باطري موبايل شما خيلي کم است. براي فعال کردن کليدهاي #3370* را فشار دهيد. موبايل شما با اين اندوخته راه اندازي مجدد خواهد شد و موبايل افزايش 50 % در باطري را نشان مي دهد. اين فضاي اندوخته هنگاميکه موبايل خود را شارژ مي کنيد، خودبه خود شارژ خواهد شد

+  نوشته شده در  ۹۱/۰۶/۲۵ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
+  نوشته شده در  ۹۱/۰۶/۱۳ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

+  نوشته شده در  ۹۱/۰۶/۰۴ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

باسلام

فکرکنم سال 1387 بود که حامد عزيز که نوجواني محجوب بود ، از طريق يکي از دوستان سي دي کارخود را براي معرفي در يکي از برنامه هاي صدا وسيما برايم فرستاد.گپي کوتاه هم باهم داشتيم (تحصيلات هردوي ما علوم سياسي بود) خوب من دوستاني درسيما و راديو داشتم . چند روز بعد به پيش دوستانم رفتم و موضوع را مطرح کردم .جالب بود عليرغم صداي خوب و کارتقريبا بدون نقص از يک نوجوان آن روز، تهيه کننده ها که اکثر رابطه خوبي هم داشتيم شروع به طفره رفتن کردند. من مستاصل شدم و از اينکه تلاشم بي فايده بود،ناراحت بودم. حقيقت نمي دانم بعدا باحامد صحبت کردم يانه .

علي الحال، ديشب حامد را در برنامه ماه عسل ديدم .خوب قبلا خبرهاي مربوط به وي را در برخي سايت ها و وبلاگ صبح ميمه پيگيري مي کردم .باخودم گفتم خداخواست و اين جوان واقعا در اين بازار مکاره هنر که هزاروصدجور خواننده دارد خيلي خوب درخشيد و پيشرفت کرد و منتي کسي راهم نکشيد!

خواست و توانست....


+  نوشته شده در  ۹۱/۰۵/۲۹ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

منبع تابناک

بومیان آمازون روش جالبی برای شکار میمون دارند بدینصورت که نارگیل را از دو طرف سوراخ می   کنند، یک طرف کوچک تر در حدی که بتوانند یک طناب را از آن عبور دهند و یک طرف کمی درشت تر در حدی که دست یک میمون به زور از آن رد شود. از طرف کوچک تر طنابی که انتهایش را گره زده اند رد می کنند و بعد طناب را به تنه درخت می بندند تا اینطوری میمون نتواند جر بزند و نارگیل را با خودش ببرد. سپس توی نارگیل خالی شده چند تا سنگریزه می اندازند و چند بار تکانش می دهند تا صدایش خوب در جنگل بپیچد ... تله آماده است.
میمون ها که شهوت کنجکاوی دیوانه شان کرده تا ببینند این چیست که این جوری صدا می دهد، می آیند و دستشان را می کنند توی نارگیل و سنگریزه ها را توی مشتشان می گیرند تا بیرونشان بیاورند، اما مشت بسته شان از سوراخ رد نمی شود. میمون ها اگر فقط مشتشان را باز کنند و از سنگریزه های بی ارزش دل بکنند، آزاد می شوند ولی به هیچ قیمتی حاضر نیستند چیزی را که بدست آورده اند از دست بدهند. آن قدر تقلا می کنند و خودشان را به زمین و آسمان می زنند که فردا وقتی صیاد می آید بدن های بی حالشان را به راحتی (عین آب خوردن) جمع می کند و توی قفس می اندازد.

این میمون ها چند خاصیت جالب دیگر هم دارند. اولا وقتی می بینند یک هم نوعشان گیر کرده و دارد جیغ و ویغ می کند باز هم برای کنجکاوی می روند سراغ نارگیل بغلی و چند دقیقه بعد خودشان هم در حال جیغ و ویغ اند. ثانیا بومی ها اگر میمونی اضافه بر تعداد مورد نیازشان گیر افتاده باشد، آزادش می کنند اما وقتی فردا دوباره برای شکار می آیند باز همین میمون ها گیر می افتند و جیغ و ویغشان در می آید. این داستان قرن هاست که در جریان است! اما حق ندارید فکر کنید که این میمون ها از خنگیشان است که هر روزه توی این دام ها می افتند، اتفاقا خیلی هم ادعای هوش و استعدادشان می شود.

اگر خوب فکر کنیم ... آیا دور و بر خود ما پر از نارگیل های سوراخ داری نیست که صدای تلق و تولوق جذابشان از شدت وسوسه دیوانه مان می کند؟ آیا دستمان را به خاطر بسیاری از چیزهایی که حقیقتا نمی دانیم ارزشی دارند یا نه، چندین و چند بار در هر مدخل سوئی داخل نمی کنیم؟ آیا دستمان جاهایی گیر نیست که به خاطرش از صبح تا شب جیغ و ویغ می کنیم و خودمان را به زمین و آسمان می کوبیم؛ در حالی که فقط کافی است از یک سری چیزها دل بکنیم افکار قدیمی و تعصبات خشک را کنار بگذاریم و برویم خوش و شاد روی درخت ها، بی دغدغه این جور چیزها، تاب بازیمان را بکنیم؟ آیا صدای جیغ و ویغ مذبوحانه اکثر دور و بری هایمان که خودشان را اسیر کرده اند را نمی شنویم؟

خرد و خرافه حكامي هستند كه در يك اقليم نمي گنجند..

+  نوشته شده در  ۹۱/۰۵/۰۱ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

روزی روزگاری در روستایی درهند مردی به روستایی ها اعلام کرد که به ازای هر میمون۲۰ دلار به آنها پول خواهد داد. روستایی ها هم که دیدند اطرافشان  پر است از میمون، به جنگل رفتند و شروع به گرفتن میمونها کردند. مرد هم  هزاران میمون به قیمت ۲۰ دلار از آنها خرید، ولی با کم شدن تعداد میمونها ، روستاییها دست از تلاش کشیدند.. به همین خاطر مرد این بار پیشنهاد داد  برای هر میمون به آنها ۴۰ دلار خواهد پرداخت. با این شرایط روستایی ها  فعالیتشان را از سر گرفتند. پس از مدتی موجودی ها هم کمتر و کمتر شد، تا    بالاخره روستاییان دست از کار کشیدند و برای کشاورزی  سراغ کشتزار های خود رفتند…  این بار پیشنهاد به ۴۵ دلار رسید و… در نتیجه تعداد میمونها آنقدر کم شد که به سختی می شد میمونی برای گرفتن پیدا کرد. این بار مرد تاجر ادعا کرد که به ازای خرید هر میمون ۶۰ دلار خواهد داد، ولی چون برای کاری باید به شهر می رفت، کارها را به شاگردش محول کرد تا از طرف او میمون ها را بخرد.درغیاب تاجر شاگرد به روستایی ها گفت این همه میمون درقفس وجود دارد! من آنها را به ۵۰ دلار به شما خواهم فروخت تا شما پس از بازگشت تاجر آنها را به ۶۰ دلار به او بفروشید.. روستایی ها که وسوسه شده بودند پولهایشان را روی هم گذاشتند و تمام میمونها را خریدند. البته از آن به بعد دیگر کسی نه مرد تاجر را دید و نه شاگردش را.. و تنها روستایی ها ماندند و یک دنیا میمون!

منبع: عصرايران

+  نوشته شده در  ۹۱/۰۴/۳۱ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

يك روز ملا نصر الدين براي تعمير بام خانه خود مجبور شد، مصالح ساختماني را برپشت الاغ بگذارد و به بالاي پشت بام ببرد. الاغ هم به سختي از پله ها بالا رفت .ملا مصالح ساختمانيرا از دوش الاغ برداشت و سپس الاغ را بطرف پايين هدايت كرد. ملا نمي دانست كه خر از پله بالا مي رود،ولي به هيچ وجه از پله پايين نمي آيد. هر كاري كرد الاغ از پله پايين نيآمد. ملا الاغ را رها كرد و به خانه آمد.كه استراحت كند. در همين موقع ديد الاغ دارد روي پشت بام بالا و پايين مي پرد.وقتي كه دوباره به پشت بام رفت ، مي خواست الاغ را آرام كند كه ديد الاغ به هيچ وجه آرام نمي شود.برگشت، بعد از مدتي متوجه شد كه سقف اتاق خراب شده و پاهاي الاغ از سقف چوبي آويزان شده،بالاخره الاغ از سقف به زمين افتاد و مرد.بعد ملا نصرالدين گفت : لعنت بر من كه نمي دانستم كه اگر خر به جايگاه رفيع و پُست مهمي برسدهم آنجا را خراب مي كند و هم خودش را هلاک ميکند !!

+  نوشته شده در  ۹۱/۰۴/۱۱ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

امید آنکه لیاقت رحمتی از الطاف رحمة للعالمین را داشته باشیم و این روز را به یادش گناه نکنیم.

+  نوشته شده در  ۹۱/۰۳/۲۸ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

پدرها روزتون مبارک . . .

+  نوشته شده در  ۹۱/۰۳/۱۳ساعت   توسط علی وطن خواه   | 


+  نوشته شده در  ۹۱/۰۳/۱۳ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
زمین خوردن چه زیباست، اگر هدف؛
بوسیدن خاک پای مادر باشد؛
مگر نه این است که بهشت؛
زیر پای مادران است ...

میلاد فرخنده و با سعادت اسوه تمام عیار مکارم صدیقه کبری ، حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

هفته ی بزرگداشت مقام زن و روز مادر را به همه مادران تبریک و تهنیت می گویم.

+  نوشته شده در  ۹۱/۰۲/۲۱ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

- مهم نیست چه سنی داری هنگام سلام کردن مادرت را در آغوش بگیر.

- اگر کسی تو را پشت خط گذاشت تا به تلفن دیگری پاسخ دهد تلفن را قطع کن.

-  هیچوقت به کسی که غم سنگینی دارد نگو " می دانم چه حالی داری " چون در واقع نمی داني.

- یادت باشد گاهی اوقات بدست نیاوردن آنچه می خواهی نوعی شانس و اقبال است.

- هیچوقت به یک مرد نگو موهایش در حال ریختن است. خودش این را می داند.

-  از صمیم قلب عشق بورز. ممکن است کمی لطمه ببینی، اما تنها راه استفاده بهینه از حیات همین است.

- درمورد موضوعی که درست متوجه نشده ای درست قضاوت نکن.

- وقتی از تو سوالی را پرسیدند که نمی خواستی جوابش را بدهی،  لبخند بزن و بگو:  "برای چه می خواهید بدانید؟"

- هرگز موفقیت را پیش از موقع عیان نکن. 

- وقتی احساس خستگی می کنی اما ناچاری که به کارت ادامه بدهی، دست و صورتت را بشوی و یک جفت جوراب و یک پیراهن تمیز بپوش. آن وقت خواهی دید که نیروی دوباره بدست آورده ای.

- هرگز پیش از سخنرانی غذای سنگین نخور.  هیچوقت از بازار کهنه فروشها وسیله برقی نخر.  شغلی را انتخاب کن که روحت را هم به اندازه حساب بانکی ات غنی سازد. 

-  راحتی و خوشبختی را با هم اشتباه نکن.  سعی کن از آن افرادی نباشی که می گویند : " آماده، هدف، آتش "  

- هر وقت فرصت کردی دست فرزندانت را در دست بگیر. به زودی زمانی خواهد رسید که او اجازه این کار را به تو نخواهد داد.

- چتری با رنگ روشن بخر. پیدا کردنش در میان چتر های مشکی آسان است و به روزهای غمگین بارانی شادی و نشاط می بخشد.

- وقتی کت و شلوار تیره به تن داری شیرینی شکری نخور.

- هیچوقت در محل کار درمورد مشکلات خانوادگی ات صحبت نکن.

- وقتی در راه مسافرت، هنگام ناهار به شهری می رسی رستورانی را که در میدان شهر است انتخاب کن.

- درحمام آواز بخوان.

- در روز تولدت درختی بکار. طوری زندگی کن که هر وقت فرزندانت خوبی، مهربانی و بزرگواری دیدند، به یاد تو بیفتند.

- بچه ها را بعد از تنبیه در آغوش بگیر.

- فقط آن کتابهایی را امانت بده که از نداشتن شان ناراحت نمی شوی.

- ساعتت را پنج دقیقه جلوتر تنظیم کن.

- هنگام بازی با بچه ها بگذار تا آنها برنده شوند.

- شیر کم چرب بنوش. هرگز در هنگام گرسنگی به خرید مواد غذایی نرو. اضافه بر احتیاج خرید خواهی کرد. فروتن باش، پیش از آنکه تو به دنیا بیایی خیلی از کارها انجام شده بود.

- از کسی که چیزی برای از دست دادن ندارد، بترس.

- فراموش نکن که خوشبختی به سراغ کسانی می رود که برای رسیدن به آن تلاش می کنند

+  نوشته شده در  ۹۱/۰۱/۲۱ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

شستن پارچه های قلمکار در کنار زاینده رود-  عکس از هولتزر یهودی - 300 سال قبل
+  نوشته شده در  ۹۰/۱۲/۲۱ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
روزگارنو- یک سوال!!!
سه نفر در مراسم تشیع جنازه  فردی شرکت کرده بودند. سوالی اینگونه مطرح شد: بدنتون درحال تشییع بسوی قبرستان است و خانواده ها و دوستان در حال عزاداری در غم از دست دادن شما هستند . دوست دارین وقتی دارن از کنار جنازه راه می رن در مورد شما چی بگن؟

اولی گفت:  دوست دارم پشت سرم بگن که من جز بهترین پزشکان زمان خود بودم و مرد بسیار خوب و عزیزی برای خانواده ام.


دومی گفت:  دوست دارم پشت سرم بگن که من جز بهترین معلم های زمان خود بودم و توانسته ام اثر بسیار بزرگی روی آدمهای نسل بعد از خودم بگذارم.


سومی گفت: دوست دارم بگن: 
نگاه کن داره تکون می خوره مثل اینکه زنده است...!

این مطلب هم جالب بود:

تست بسیار جالب برای شناخت یک واقعیت

+  نوشته شده در  ۹۰/۱۲/۱۹ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

باسلام

امروز در اکثر سايت هاي خبري  نتيجه انتخابات در شهرستان شاهين شهر و ميمه بدين گونه بود:

 دولت آباد و شاهین شهر: - حاجی

بگذريم

انتخاب جناب آقاي حسینعلی حاجی از طرف مردم منطقه ميمه به عنوان نماینده در مجلس نهم شورای اسلامی نشان داد که مردم مظلوم منطقه نیازمند مدیری مدبر، متدين، متعهد  و انقلابی هستند.اين انتخاب را به جناب اقاي حاجي تبريک مي گوييم و از زحمات حجت الاسلام حسيني دولت آبادي نيز تشکر مي کنيم. انشاءالله با درايت جناب آقاي حاجي مشکلات منطقه کاهش يابد.

+  نوشته شده در  ۹۰/۱۲/۱۳ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

چین قریب سه دهه است که رشد سالانه اقتصادی تقریبا 10 درصدی را تجربه می‌کند. هر چند که هنوز سطح رفاه مردم چین تا رسیدن به سطح کشورهای مرفه فاصله دارد، اما چینی‌ها از حالا نگران فساد اخلاق ناشی از رفاه و رفاه‌طلبی هستند. جالب توصیه‌های 8گانه هو جینتائو برای مردم و به خصوص جوانان چینی است که با نام «8 افتخار و 8 شرمندگی» به آنها آموزش داده می‌شود. توصیه‌هایی که در کنار رشد و ترقی، میراث وی برای چینی‌ها خواهد بود.

1) کشور را دوست داشته باشید و به آن آسیب نزنید.

2) به مردم خدمت کنید و نه خیانت.

3) به دنبال علم باشید و از جهل بپرهیزید.

4) سختکوش باشید، نه تنبل.

5) متحد باشد و به هم کمک کنید، به ضرر دیگران منفعتی کسب نکنید.

6) صادق و قابل اعتماد باشید، اخلاق را قربانی منفعت نکنید.

7) منظم و تابع قانون باشید و نه باعث درد سر و بی‌قانونی.

8)) ساده زندگی کنید، سخت کار کنید و در رفاه و لذت غرق نشوید.


+  نوشته شده در  ۹۰/۱۱/۲۹ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

امروز یکی از همکارانم  موقع خوردن صبحانه با آب و تاب شروع به تعریف موضوعی که به تازگی توی محل کار بهش پی برده بود، کرد.
موضوع، به علت انتقال همکار تازه واردمون به واحد ما مربوط می شد و اینکه ظاهرا ایشون به دلیل برخی مشکلات و شایعاتی که توی محل کار قبلی براش پیش اومده بود به واحد ما منتقل شده بود.
همکار من که فکر می کرد سوژه جالبی برای تعریف گیر آورده شروع به تعریف گذشته همکار جدید و هر آنچه درباره اون شنیده بود کرد؛ اما وقتی با واکنش سرد من و اعتراضم به اینکه زندگی آدما و کاراشون به ما مربوط نمی شه روبرو شد، خیلی سریع تغییر موضع داد و هم صدا با من به انتقاد از فرهنگ غلط رایج توی جامعه و انتقاد از تجسس توی زندگی دیگران پرداخت.
کاشکی یک روز بالاخره شاهد این باشیم که توی فرهنگ ما هم احترام به حریم خصوصی آدما جا بیفته و یاد بگیریم که حتی بدترین کارای آدمای دیگه که از نظر ما بد محسوب می شه تا جایی که به دیگران لطمه نمی زنه به ما ربطی ندارد و نباید دربارش قضاوت کنیم.

خداوندا ما را از غیبت ، تهمت و خیانت به دیگران بازدار ...

+  نوشته شده در  ۹۰/۱۰/۱۹ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
یك تغییر در جغرافیای استان اصفهان؛
یك شهر جدید به نقشه تقسیمات كشوري اضافه شد.
 
- وزیران عضو كمیسیون سیاسی و دفاعی با توجه به شرایط خاص جغرافیایی منطقه و تقاضاهای مردمی، با تبدیل روستای سین مركز دهستان سین از توابع بخش مركزی شهرستان برخوار در استان اصفهان به شهر، موافقت كردند.
 
به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، بر اساس این مصوبه، روستای سین از این پس با عنوان شهر سین شناخته می‌شود. روستای سین در فاصله 5 كیلومتری شمال شهر بُرخوار در استان اصفهان قرار دارد. این روستا به عنوان قدیمی ترین روستای شهرستان بُرخوار و هم مرز با شهرستان شاهین شهر و میمه است.
سین پس از شهر گز بُرخوار قدیمی ترین روستا در شمال اصفهان است كه با حفظ بافت تاریخی و خانه های قدیمی میراث دار سُنت ها و آداب و رسوم گذشتگان خود بوده اند. این مصوبه پس از تایید رئیس‌جمهوری از سوی معاون اول رئیس جمهوری برای اجرا ابلاغ شده است.
 
خبراین بود.  حالا روستایی به شهر تبدیل شده  و این حرفی نیست . آنچه مورد اعتراض است  نقشه بکار رفته درخبر است:
 
منبع
+  نوشته شده در  ۹۰/۱۰/۰۵ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

               دیرآمدی دوباره زمستان رسیده است
               فنجان چای و قهوهیمان سرد میشود
               تنها ترین ستاره ی یلدای سال پیش
                از آسمان چشم شما طرد می شود                  
                      

یلدا یعنی یادمان باشد که زندگی آنقدر کوتاه است که یک دقیقه بیشتر با هم بودن را

باید جشن گرفت. یلدایتان مبارک.

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۳۰ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
 

 

 

 

 

محرم در میمه

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۰۷ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
سلاح های تک تیر انداز سنگین با کالیبر 12.7 میلی متر از جمله دوربردترین و دقیق ترین سلاح های انفرادی حال حاضر جهان هستند. ماموریت این سلاح ها درگیری با نفرات دشمن در فاصله ای بیش از 1500 متر است. اما نکته جالب و به نوعی خاص در مورد این سلاح ها در مقایسه سایر سلاح های تک تیر انداز، توانایی نفوذ گلوله این سلاح ها در خودروهای زرهی و دیوارها و پوشش های تقویت شده است.
سلاح اول، تفنگی از کشور صربستان به نام پیکان سیاه است که بنا بر اظهار نظر کارشناسان این سلاح نیز در زمره دقیق ترین و نیرومندترین سلاح های تک تیرانداز کالبیر بزرگ در جهان قرار می گیرد. این سلاح با مکانیزم گلنگدنی و با یک خشاب 5 تیر با گلوله های 108*12.7 میلی متر مسلح می شود و وزن آن 16 کیلوگرم است. این سلاح نیز در درگیری های کوزوو و جمهوری مقدونیه در بدترین شرایط آب و هوایی حضور داشته و توانسته است رضایت تک تیراندازان را به خود جلب کند. این سلاح به کشورهای اندونزی ،اردن، سریلانکا، مقدونیه و گرجستان نیز صادر شده است.
 
.
سلاح روسی KSVK نیز پاسخ روسها به نیاز نیروهای مسلح روسیه برای یک سلاح با کالیبر 12.7 میلی متری می باشد.اما نکته قابل توجه در این سلاح به کارگیری مکانیزم "بولپاپ" یا به عبارت دیگر ، قرار دادن خشاب در پشت قبضه سلاح می باشد. این عمل باعث می شود تا طول و وزن سلاح کاهش یابد. طول این سلاح 1400 میلی متر و وزن آن با دوربین و متعلقات 12 کیلوگرم بوده و از مکانیزم گلنگدنی استفاده کرده و دارای یک خشاب 5 تیر است. این سلاح درنبردهای منطقه چچن توسط نیروهای ویژه ارتش روسیه استفاده شده است.  

سلاح اتریشی HS.50 نیز از جمله دقیق ترین سلاح های تک تیرانداز کالیبر 12.7 در دنیا می باشد. لوله این سلاح با روش چکش کاری سرد تولید شده و از دقت بالایی در بردهای بالای 1500 متر برخورداراست. این سلاح در مدل اصلی فاقد خشاب بوده و هر گلوله بایستی منفردا به داخل لوله سلاح قرار داده شود. این عمل تا حدودی باعث کاهش وزن سلاح شده و وزن آن را به 12.4 کیلوگرم کاهش داده است. البته در یک مدل دیگر از این سلاح خشاب های 5 تیر نیز قابل استفاده می باشد. بنابر گزارش منابع خارجی حمهوری اسلامی ایران در سال 2006 و به منظور مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر 800 قبضه از این سلاح ها را از اتریش خریداری کرده است.

سلاح آمریکای TAC 50 ساخت شرکت آمریکایی مک میلان با کالیبر 99*12.7 میلی متر و مکانیزم گلنگدنی یکی از سلاح های معروف و رکورد دار در این دسته از سلاح ها می باشد. در سال 2002 میلادی و در افغانستان این سلاح توانست یک نفر از شبه نظامیان طالبان را در فاصله 2430 متری هدف قرار دهد.
 
 
این سلاح با یک خشاب 5 تیر مسلح شده و دارای برد موثری نزدیک به 1600 متر بوده و تاکنون به ترکیه، کانادا و رژیم صهیونیستی صادر شده است.
+  نوشته شده در  ۹۰/۰۸/۲۰ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
عکس/ انبارهای مهمات سرهنگ در لیبی
انبارهای مهمات پنهان قذافی یکی پس از دیگری در طرابلس و سرت یافت می شود
     
 
 
منبع پارسینه
 
+  نوشته شده در  ۹۰/۰۸/۰۸ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

ما بچه های کارتونهای سیاه و سفید بودیم
کارتونهایی که بچه یتیم ها قهرمانهایش بودند
ما پولهایمان را میریختیم توی قلک های نارنجکی و میفرستادیم جبهه
دهه های فجر مدرسه هایمان را تزئین میکردیم
توی روزنامه دیواری هایمان امام را دوست داشتیم
آدمهای لباس سبز ریش بلند قهرمان هایمان بودند
آنروزها هیچکدامشان شکمهای قلمبه نداشتند
و عراقی های شکم قلمبه را که می کشتند، توی سینما برایشان سوت می زدیم
شهید که می آوردند زار زار گریه می کردیم
اسرا که برگشتند شاد شاد خندیدیم

ما از آژیر قرمز میترسیدیم
ما به شیشه خانه هایمان نوار چسب میزدیم از ترس شکستن دیوار صوتی
ما توی زیر زمین میخوابیدیم از ترس موشک های صدام
ما چیپس نداشتیم که بخوریم
حتی آتاری نداشتیم که بازی کنیم
ما ویدیو نداشتیم
ما ماهواره نداشتیم
ما را رستوران نمیبردند که بدانیم جوجه کباب چه شکلی است
ما خیلی قانع بودیم به خدا

صحنه دارترین تصاویر عمرمان عکس خانم های مینی ژوب پوشیده بود توی مجله های قدیمی
یا زنانی که موهایشان باز بود توی کتاب های آموزش A.B.C.D
زنهای فیلمهای تلویزیون ما توی خواب هم روسری سرشان میکردند
حتی توی کتابهای علوممان هم باحجاب بودند
ما فکر میکردیم بابا مامان هایمان ما را با دعا کردن به دنیا آورده اند
عاشق که میشدیم، رویا میبافتیم
موبایل نداشتیم که اس ام اس بدهیم
جرات نداشتیم شماره بدهیم، مبادا گوشی را باباهایمان بردارند
ما خودمان، خودمان را شناختیم
بدنمان را
جنسیتمان را
یواشکی و در گوشی آموختیم
هیچکس یادمان نداد

و حالا گیر افتاده ایم بین دو نسل
نسلی که عشق و حالهایشان را توی شهرنوها و کاباره های لاله زار کرده بودند
و نسلی که دارد با فارسی وان و من و تو و ایکس باکس و فیس بوک بزرگ میشوند
و هیچکدامشان ما را نمیشناسند و نمیفهمند...............

نسلی که واقعاً مثل یه جزیره با کوهی از مشکلات و عقده های داخلی و خارجی، هنوز که هنوزه برای خیلی چیزاش داره میجنگه. نسلی که سخت ترین دوره رو گذروند. کودکیش با جنگ و مرگ بر... ها همراه بود و نوجوونیش با انواع نظامهای قدیم و جدید. نسلی که رسید به انبوهی از رقبای تحصیلی و رقبای شغلی و حتی رقبای عشقی.

و حالا رسیدیم به یه نسلی که به تعریف خودشون، بچه خوباشون یا مشغول پاساژگردی هستن یا توی کافی نت و بچه بداشون توی پارکا، مشغول امتحان کردن انواع و اقسام مواد مخدر.... اینا چه مرگشونه؟؟؟ اینایی که عمدتاً یکی دو تا بچه بیشتر توی خانواده نیستن و نسبت به نوجوونی ما شرایط خیلی بهتری دارن!

کدوممون نسل سوخته ایم؟! شاید مسئله، نسلها نیستند. شاید باید گفت سرزمین سوخته............................

منبع

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۷/۲۴ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
اندرزی ازمرحوم  میرزا حسن صدرالاسلام شهیدی رحمه الله علیه (الفاتحه)

 مِهر رَز  و دشت و  ِکیَه  َمستِتْ  اَکِِرِه                         حُبْ زَرُ و  سیم بُت پرستت اَکِرِه

اینها  هَمَه  مال   عِزَتِ   دُنیایَه                               در روز حساب  خوار و   پستت اَ ِکرِه

مرگ اَ ِیِِِ   و کارها همه لََق  اکره                            دلها  اَتُوِپه وسینه ُو سینه َ تَقْ تَقْ اَکره

چَمْ  طاقِنِهْ بِوینْ  که مال  دنیا  لاشَه                      طالب  اُو ِزه چه  کوه وَقْ وَقْ   اَکِره

عمُر تو بِشوُ  نَه وَقت هاچِِشْتَنَته                        ویدار بُورَه  کِه   وقت   تُم  کاشتَنَته

  پنجاه بِشوُ سال تو وُشصت بِمَه                    وقت شُویَنَتْ ب ِبُو واهشتنته

 دنیا دو سه رُوَ َوه میزل (منزل) ایست نَهَه          پای  گُذَرَه و قابل  زیست  نَهَه

 عاقل  دَم ِ  پُل  نَکِرِه   هرگز  میزل         این عمر که  ویشتر از  صد وبیست  نَهَه

 توضیح: مرحوم صدر الاسلام رضي الله عنه (جد من )فرزند ميرزاعبدالوهاب فرزند ملاآقاجان فرزند ملامحمدطاهر از نواده هاي شهيد ثاني لبنان است . ميرزا حسن شهيدي متخلص به (طوبي) از علماء و ملاهاي قرن هيجدهم در منطقه ميمه بود که در چهارم ماه صفر سال 1284  در شهر ميمه در خانواده اي روحاني ديده به جهان گشود و در سال 1314 هجری قمری دار فاني را وداع گفت. در زمان قاجاريه وقتي حضرت آيت ا... نجفي اصفهاني در سفري به ميمه مشرف مي شوند در ملاقاتي که با مرحوم شهيدي داشتند به وي لقب و مهر صدرالسلام اعطا مي فرمايند. مرحوم شهيدي هنرمندي توانا و زبردست ، اديبي دانا بود که به علوم مختلف زمان خود مهارت و تسلط کامل داشت ،  وي در کنار کسب علم صنايع ، هنرهاي دستي را در حد والايي آموخته بود و در نقاشي ، قلمدان سازي ، قالي باقي ، ترمه دوزي ، گلدوزي ، گچ بري ، اصول ، فقه ، منطق ، معاني و بيان و شعر داراي آثار ارزشمند بود. از اين دانشمند چندين جلد کتاب به نام هاي مجموعه شعر طوبي ، کيميا ، و شيميا ، اسرار الشهاده و دهها جلد قرآن دست نويس باقي مانده است.مرحوم صدر الاسلام با جهد و تلاش مداوم توانست توفيقاتي را در زمينه هاي علمي و فرهنگي کسب کند. ميرزا در علم شيمي سرآمد شد و معدن طلاي موته را كه جمعي از فرزانگان ميمه اي او را همراهي مي كردند، توانست كشف كند و بانام ميمه سنگ نوشته اي را درمحل نصب كرد تا آيندگان بدانند اين گوهر ازان منطقه ميمه است و بس. ميرزاحسن بر روي سنگ محراب مسجد جامع ميمه كه متعلق به عصر سلجوقي بود و هم اكنون در موزه ايران باستان در بخش اسلامي آن نگهداري مي شود،  باخط خوش خود حجاري كرد و اضافاتي نمود.داخل شبستان مسجد و در زير  گنبد مسجد  هم باخط خوش خود نوشت .ميرزا خالق نوعي خط مخصوص نيز هست. نسخه اي از اين خط منحصر به فرد به نام خط مجنون هم اكنون وجود دارد .به زودي در همين صفحات آن رابراي شما نمايش مي دهم .  اين خط شامل دو برگ خطاطي است. در حالي كه هيچ يك از دو برگ به تنهايي معني خاصي ندارد، بلكه باقرارگرفتن روي يكديگر معني آن هويدا مي شود .

تخريب مقبره صدرالاسلام چگونه صورت گرفت ؟؟؟
شايد اگر ميرزا حسن صدرالاسلام زنده بود به حال خود خيلي افسوس مي خورد. حداقل از اين منظر كه چند پاره استخوان پيكرش را كسي نيست به جايي ديگر انتقال دهد تا مجبور نباشد قدم هاي سنگين افراد را بر روي سنگ قبر خود تحمل كند.  با درگذشت ميرزا ، وي را درجوار پدرش ((ميرزاعبدالوهاب))  در گورستاني كه هم اكنون اداره بهزيستي دران قراردارد به خاك سپردند.در اوان پيروزي انقلاب ، عده اي ناخواسته درصدد تخريب مزار ميرزا حسن بودند اما برخي آيات عظام شديدا مخالفت کردند و حتي دستور به ساخت مقبره اي براي وي نيز دادند. شايد بپرسيد چراعده اي در صدد تخريب قبر وي بودند؟ 

ميرزا حسن چند فرزند داشت به نام هاي آقاشهاب، آقاسحام(اگردرست نوشته باشم)،آقاجلال،آقاجان و عبدالوهاب ، آصفه خانم ، سودابه خانم، گل افروز ، جواهر ، سلطنت و هماسلطان .همگي به رحمت خدارفتند به جز يك نفر . ميرزا حسن فرزندي هنرمندي داشت که هم اکنون  در قیدحیات است. به نام عبدالوهاب شهيدي .شهيدي آثار فراواني را با همكاري گروه پايور و گروه هاي فرهنگ و هنر وقت انجام داد. از معروف ترين آثار شهيدي ، بازخواني تصنيف لري ، آن نگاه مست تو " در دستگاه ماهور با شعر هما ميرافشار مي باشد .

در اوايل انقلاب تعرضاتي به قبرصدرالاسلام  رضي الله عنه به خاطر پاره اي شبهات در رابطه با فرزند اين عالم بزرگوار صورت گرفت اما آيات عظام به نمايندگان خود دستور دادند حرمت صدرالاسلام رعايت شود. با اين فتاوي ، مقبره ميرزاحسن صدرالاسلام از پيكره گورستاني كه زمزمه تخريب ان به گوش مي رسيد و بعد ها به بهزيستي واگذارگرديد ، جدا شد ومقبره اش با بودجه اندك اوقاف و ميراث فرهنگي و بودجه اعظم فرزند وي (عبدالوهاب) ساخته شد.  اما با وجود احترام فوق العاده روحانيون و ميمه اي ها به اين شخصيت ديني ، ميرزا  همچنان در انزواست. 

بعد از احداث به اصطلاح  مقبره  صدرالاسلام در اداره بهزيستي ميمه  ، چندين سال در سكوت و بي اگاهي گذشت .در اداره اي بهزيستي كه مقبره در يكي از  اتاق هاي ان  قرار دارد، سرايداري استخدام مي شود و وي از روي ناآگاهي اين قبور را سيمان كاري كرده و محو مي كند كه بعد سيمان تراشيده مي شود اما به سنگ قبور كه خود تاريخي بود و صدرالاسلام رضي الله عنه  از سنگ مرمر تخته سرخ انها را با دست خود ساخته و پراخته بود، آسيب زيادي رسيد.

چه بايد كرد:

1- به نظرمن مسئولان فرهنگي و مذهبي ميمه بايد كارشناسي خبره از اداره ميراث فرهنگي را دعوت كنند تا نسبت به ترميم مقبره و  سنگ اقدام شود و سپس شوراي شهر با بازسازي مقبره آنجارا به مكاني فرهنگي تبديل كند .

2- همايشي با هدف بزرگداشت اين شخصيت روحاني برگزار شود كه جداي از آشنايي عمومي با اين شخصيت ، براي وجهه منطقه نيز بسيار مفيد است .

3- نظر ديگر كه شايد كمي افراطي به نظر مي رسد اينكه مقبره به جايي ديگر منتقل شود.

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۷/۰۱ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
روش های افزایش آمار بازدیدکنندگان وبلاگ یا سایت
امروزه روش های متعددی برای افزایش آمار وبلاگ ها مطرح است که  مهمترین آنها عبارتنداز:
     

1- استفاده از لینک باکس 
2- معرفی به موتور های جستوجوگر
3- آپدیت مرتب وبلاگ
4- تبلیغات موثر
5- تبادل لینک با وبلاگ ها و سایتهای معتبر
6- پرمحتوا کردن هرچه بیشتر وبلاگتون
7- از گذاشتن لینک های شکسته در وبلاگتون خوداری کنید
8- طراحی زیبای و منحصر به فرد وبلاگ و سایت
9- ارتباط راحت تر و صمیمی تر با خواننده ها .

اما هریک از این روش ها معایبی هم دارد .
   مثلااستفاده از لینک باکس باعث می شود لینک های یک  سایت تبلیغات در وبلاگ شما نمایش داده شود(بادرج کدمربوطه ان سایت در صفحه ویرایش قالب خودتون).

دربرخی هم موارد لینک های غیرمجاز این سایت ها که در وبلاگ شما نمایش داده می شود واقعا کاردست شما می دهد.  . معرفی به موتورهای جستجو نیز امری کاملا عادی است که هر بلاگری لازم است صورت دهد ولی باعث افزایش جدی آمار نمی شود.  روش های دیگر هم که دربالا نام برده شده ، کم و بیش آمار را بالا می برند. اما روش هایی هم هست که برخی از افراد استفاده می کنند:

 استفاده از نسخه ۸ اینترنت اکسپلوره و موزیلا فایرفاکس 

شیوه: نام سایت یا وبلاگ خودتون را جستجو می کنید . بعد که صفحه باز شد ، کلیک راست و صفحات جدید باز کنید.(باهمان نام سایت خودتون). حالا هر ۳تا۵دقیقه یکبار  refresh all  کنید. نتیجه واقعا معجزه کننده است .

حالا برای اینکه تابلو نشید!! آمارخود را به روز نگه دارید. یعنی اگر آمار شما درسقف ۵۰۰بازدیدکننده در روز نگه داشتید، فردا و فرداهای دیگر هم  آمار را حول و حوش همین مقدار نگه دارید.

اما بهترین و صادقانه ترین روش برای زنده نگه داشتن وبلاگتان، به روز بودن و ارائه مطالب مفید و پرخواننده است.

 موفق باشید..

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۶/۱۸ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

تئوري تزريقي (تاثير قدرتمند):

درفاصله بين دو جنگ جهاني يکي از نخستين نظريه ها درباره تاثير پيام ارتباطي مطرح شد.(دهد 20 و 30) هيتلر، موسوليني و کافلين در آمريکا از پيشگامان پيدايي اين نظريه هستند. اين نظريه مي گويد: پيام را مي توانيد به جامعه تزريق کنيد. هرچه ميزان محتواي پيام بيشتر باشد، رفتار مخاطب در آن با تکرار محتوا بيشتر تغيير مي کند. نظريه تزريقي براين اساس استوار است که وسايل ارتباط جمعي اثري قوي، مستقيم و فوري بر مخاطبان دارد.

آثاري که به وسايل ارتباط جمعي نسبت داده مي شود، با نظريه محرک رابطه نزديکي پاسخ دارد.

در اين نظريه پيام، حالت تزريق به جامعه را دارد.

اگر پيام با ظرافت خاصي تهيه شود، مي تواند تغييرات رفتاري به وجود آورد.

اين نظريه براي پيام اهميت زيادي قايل است و براي گيرندگان هيچ ارزشي قايل نشده است و گيرندگان منفعل فرض شده اند.(انفعال مخاطب)

در اين الگو:

1- وسايل ارتباطي قدرتمند مي توانند در مغزهاي بي دفاع تاثير بگذارند.

2- مخاطبان با وسايل ارتباطي در رابطه هستند، اما با يکديگر تماس ندارد.

در اين نظريه به بعد احساسي و عاطفي محتواي پيام به بعد ادراکي آن توجه بيشتري شده است.

انتقاد بر اين نظريه اين است که به آثار کوتاه مدت پيام توجه دارد نه آثار بلندمدت.

3- اين نظريه تکرار و انتشار پيام را عامل اصلي تاثير در رفتار مخاطب مي داند.

4- کاربرد اين نظريه بيشتر در جوامع توتاليتر (خودکامه) که امکان بازخورد از طرف گيرنده به علت جو سياسي حاکم وجود ندارد، است.

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۶/۱۸ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
+  نوشته شده در  ۹۰/۰۶/۰۸ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
 پرده اول:

مگر شهید با شهید فرق می کند؟؟
به فاصله تقریبی 500 متر از جنوب روستای آچاچی در شرق شهر میانه اگر چشم هایتان را تیز کنید میان یک کشتزار کوچک گندم تلی از خاک را می بینید که برگی پر افتخار از تاریخ خونرنگ این مرز و بوم را در دل خود جای داده است.
ستاد جنگ در شهریور سال ۱۳۲۰اعلامیه‌ای صادر کرد و در آن خبر از مورد حمله هوایی قرارگرفتن شهرهای تبریز، اردبیل، رضاییه (اورمیه)، خوی، اهر، میاندوآب، ماکو، بناب، مهاباد، رشت، حسن کیاده، میانه، اهواز و بندر پهلوی (بندر انزلی)  داد. این اعلامیه، تلفات غیرنظامیان را، سنگین ولی تلفات نظامیان را، اندک گزارش داد.
تاریخ را که ورق می زنی این خبر را در صفحه سوم شهریور سال 1320 می بینی و لابه لای گزارش های واقعی از صحنه های تجاوز ددمنشانه اجنبی های روس و انگلیس به خاک پاک و مقدس ایران زمین، به قاب های طلایی بر می خوری که تصاویری جاودانه و ماندگار از مقاومت شجاعانه دلاور مردان و شیرزنانی را در خود دارد که جسورانه و بی پروا در مقابل دشمن متجاوز قد بر فراشته اند و نقد جان خویش را در راه دفاع از ناموس وطن پیش کش تیرهای ناجوانمردانه خصم اهریمنی کرده اند.
دلاورمردان شیردلی که فارغ از پریشانی و درهم ریختگی اوضاع دربار پادشاهی آن زمان و استیصال و درماندگی سپه سالار!! که بلافاصله پس از دریافت خبر حمله قوای متفقین و مشاهده خیانت پشتیبانان خارجی اش به فکر استعفا از مقام پادشاهی افتاده و در کمتر از یک ماه آن را عملی ساخت، دل در گرو خاک پاک این مرز پر گهر داده و شجاعانه در برابر گلوله های متجاوزان ناپاک ایستادگی و پایداری کردند و عموماً هم به دلیل برتری نظامی و لجستیکی نیروهای مهاجم شربت شهادت در راه میهن را عاشقانه به کام کشیدند.
نقل است که نیروهای روس در هنگام ورود به میانه با مقاومت های جانانه نیروهای ژاندارمری مواجه و دشواری های زیادی را در این منطقه متحمل شده اند.در آن روزهای خون و آتش که حیثیت و شرف و ناموس وطن در گرو از جان گذشتگی و مردانگی یکایک مردان و زنان این مرز و بوم بود عده ای از سربازان دلاور ژاندارمری به همراه فرمانده شجاعشان در قافلانکوه که گلوگاه عبور ماشین نظامی ارتش روس به قلب کشور بود صحنه ای بی بدیل از شجاعت و ایثار و مرگ سرخ در راه میهن را به نمایش گذاشته اند که آثار آن هنوز هم در این منطقه موجود است.به فاصله تقریبی 500 متر از جنوب روستای آچاچی در شرق شهر میانه اگر چشم هایتان را تیز کنید میان یک کشتزار کوچک گندم تلی از خاک را می بینید که برگی پر افتخار از تاریخ خونرنگ این مرز و بوم را در دل خود جای داده است.سایت  آپلود عکس رایگان , فضای  رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان

هفتاد سال پیش تن های غرقه به خون 18 سرباز دلاور وطن که به تیر تجاوز طمّاعانه جنگ افروزان خونخوار روسی جان خود در راه میهن فدا کرده بودند در این قطعه از بهشت ایران زمین آرام گرفته تا مزارشان سند جاودانه ای باشد بر غیرت و مردانگی و شجاعت مرزداران دلیر این مرز و بوم در هر عصر و زمانی.هفتاد سال پیش بر سنگ مزار فرمانده دسته ژاندارمری عباراتی حک شده که هر کلمه اش خونی باشد بر رگ های غیرت و وطن پرستی نسل به نسل مردان و زنان ایران زمین:سایت  آپلود عکس رایگان , فضای  رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان

« كُلُّ شَيءٍ هالِك اِلاّ وَجْهَهُ ، آرامگاه شادروان ستوان عطاالله مجتهدی که در راه انجام وظیفه در روز پنجم شهریورماه 1320 با هفده نفر ژاندارم حین دفاع از استقلال میهن در قافلانکوه شهید و در این مکان دفن گردیده، ساختمان این قبر از وجوه هدایای ملت ایران انجام یافت بتاریخ بیست و سیم (سوم) شهریور 1326 »

سایت  آپلود عکس رایگان , فضای  رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان

میدانی چرا این پرسش ها را از تو و از خودم می پرسم؟
چون چیزی را که من در 500 متری جنوب آچاچی دیدم دنیا را بر سرم آوار کرد. وحشت کردم از تصور این که شاید هفتاد سال! نه شاید هم 10، بیست سال دیگر همین بلا سر شهدای امروزمان هم بیاید.تنها سنگ مرمرین مزار ستوان مجتهدی نام نشان دارد که آن هم زخم هایی بر گوشه و کنارهایش وارد آمده و از 17 سنگ مزار دیگر شهیدان فقط یکی کمی سالم به چشم می آید و تکه های متلاشی شده سنگ های دیگر را که به شعاع چند متر از محل اصلی پخش شده اند می توان دید.

 سایت  آپلود عکس رایگان , فضای  رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان

منبع با تلخیص

 پرده دوم:

سه شهيد والامقام سال هاست در کنار پل آهني رود ارس خفته اند. شهريور 1320 هنگامي متفقين تصميم به اشغال ايران مي گيرند اين سه مرزبان غيور وظيفه پاسداري از مرزهاي شمالي ايران را بر عهده داشته اند، پس از آن که ارتش روس ها براي ورود به خاک ايران به پل فلزي جلفا-نخجوان که عملاً تنها و بهترين محل عبور از رود پرخروش ارس در اين ناحيه است نزديک مي شوند مقاومت دو روزه اين سه دلاور آغاز مي گردد.
اين مرزبانان غيور و شجاع مرزهاي ايران با اشراف به پل، دو روز تمام لشکر تا بن دندان مسلح روس را زمين گير مي کنند. روس ها نيز که چاره اي جز عبور از همين پل نداشته اند نمي توانستند با توپخانه سنگين به حمله بپردازند و در نهايت نيز با شهادت «ژاندارم شهيد سرجوخه ملک محمدي»، «شهيد سيد محمد راثي هاشمي» و شهيد عبدالله شهرياري» است که مي توانند وارد خاک ايران شوند.
مقاومت شجاعانه اين سه سرباز خاک ايران چنان تاثيري بر ارتش متجاوز شوروي مي گذارد که پيکر پاک آنان در همان محل مقاومت شان با احترام به خاک سپرده مي شود و امروزه نشانه ديگري از غيرت و شجاعت جوانان ايران اسلامي است.


بر روي سنگ آرامگاه هر سه شهيد نوشته شده است «آرامگاه ژاندارم شهيد، ... که در شهريور ماه 1320 در راه انجام وظيفه در مقابل مهاجمين ايستادگي و به شهادت رسيده است».

 پرده سوم:

من نوه دختري ژاندارم شهيد ميرزاعلي هستم كه در شهريور1320ودرپاسگاه مرزي قره بلاغ جلفا قهرمانانه مدت 3ساعت همانطور كه برسنگ مزارش درج است جلوي متجاوزين به ميهن ايستاده وشهادت را به تسليم شدن مقدم وشربت شهادت نوشيده است.وهنوز پس از گذشت 69سال واندي مادرم موفق به حاضرشدن بر خاك پدر شهيدش نشده است واز كل فاميل تنها من 3سال پيش توانست از انجا ديدن نموده وبر تربت پاك ان شهيد فاتحه اي بخوانم.و به مادرم قول دادم ارديبهشت ماه امسال ايشان را برسر خاك پدر شهيدش ببرم.متاسفانه چند سالي است كه پاسگاه مزبور و مزار ان شهيد متروك شده .........

شهید گمنام پاسگاه قره بلاغ

و کلام آخر: یادمان باشد امروز سوم شهریور ماه است........

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۶/۰۳ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

وقتي‌ از يک رويداد، يک عكاس‌ رسانه‌ عكس‌هاي‌ گويا و جالبي‌ بگيرد كه‌ به‌ خودي‌ خود و يا با نيازي‌ مختصر به‌ توضيح‌ و شرح‌، بشود منتشر کرد، به‌ آن‌ گزارش‌، گزارش‌ تصويري‌ گويند. بنابراين‌ چنين‌ گزارشي‌ بيش‌ از آن‌ كه‌ به‌ تجربه‌ و توانايي‌ گزارشگر مربوط‌ باشد، به‌ تسلط‌ توانايي‌ و قدرت‌ تصويري‌ عكاس‌ بستگي‌ دارد.

مطبوعات‌ در سال‌هاي‌ اخير به گزارش‌هاي‌ تصويري كمتر توجه‌ مطبوعات‌ کرده اند اما اگر براي مثال، در روزنامه‌اي‌ عكاسي‌ از يک تصادف‌ خياباني‌ و پيامد‌ آن‌ بدون هر گونه‌ شرح‌ و كاربرد كلام‌ بيان‌كننده‌ چگونگي‌ حادثه‌ خواهند بود.

بسيار اتفاق‌ مي‌افتد كه‌ خبرنگاري‌ در صحنه‌ رويداد، حضور ندارد يا به‌ سبب‌ كمبود وقت‌، نمي‌توان‌ منتظر تدارک و نگارش‌ گزارش‌ نشست‌ يا اصول اسردبير تشخيص‌ مي‌دهد كه‌ شرحي‌ نياز نيست‌. در اين‌ موارد گزارش‌ تصويري‌ مي‌تواند جاي‌ گزارش‌ توصيفي‌، گزارش‌ خبري‌ و گزارش‌ بر مبناي‌ مصاحبه‌ را بگيرد. توجه‌ داريد كه‌ چنين‌ گزارشي، جاي‌ انواع‌ ديگر گزارش‌ مثل‌ گزارش‌ تحقيقي‌، گزارش‌ از شخص‌ يا مكان‌ و گزارش‌ آزاد را نمي‌تواند بگيرد. بايد در نظر داشت‌ كه‌ گزارش‌ تصويري‌ به‌ شرطي‌ جذاب‌ و كامل‌ است‌ كه‌ عكس‌ها به‌ روشني‌ رساننده‌ پيام‌ باشند.

در سال‌ 1351 سعيد مرآت،‌ عكاس‌ روزنامه‌ كيهان،‌ يک حلقه‌ 24 قطعه‌اي‌ از فاصله‌ زماني‌ ميان‌ اتصال‌ فيوز چاشني‌ انفجاري‌ تا بلند شدن‌ انبوه‌ خاک و دود ناشي‌ از انفجار معدن‌ گرفت‌. اين‌ عكس‌ها را كه‌ به‌ خوبي‌ لحظه‌هاي‌ انفجار در كوه‌ سنگ‌ آهن‌ را به‌ نمايش‌ مي‌گذاشت‌، صفحه‌ بند روزنامه‌ در كنار هم‌ ‌و مثل‌ يک ماجراي‌ تصويري‌ (فيلم‌ استريپ‌) در صفحه‌ كار كرد.تداوم‌ اين‌ عكس‌ها به‌ خوبي‌ و بدون‌ نياز چنداني‌ به‌ توضيح‌، عظمت‌ و چگونگي‌ كار را نشان‌ مي‌داد. همچنين در سال‌ 1979 (1388 شمسي‌) كودكي‌ در شهر سان‌ ديه‌ گو در آمريكا مي‌خواست‌ دوربين‌ تازه‌ خود را آزمايش‌ كند. او از بام‌ مجموعه‌ مسكوني‌ از بلند شدن‌ هواپيمايي‌ با استفاده‌ از فيلم‌ برگردان‌ خودكار دوربين‌ (موتور در راديو) يک حلقه‌ كامل‌ عكس‌ برداشت‌. از قضا آن‌ هواپيما پس‌ از برخاستن‌، دچار سانحه‌ شد و سقوط‌ كرد، بنابر اين‌ آن‌ كودک 24قطعه‌ از عكس‌ از زمان‌ برخاستن، اوج‌ گرفتن سپس‌ سقوط‌ كردن‌ و در آتش‌ سوختن‌ هواپيما در اختيار داشت‌.عكس‌هايي‌ كه‌ درپي‌ هم‌ با شرحي‌ بسيار كوتاه‌ در روزنامه‌ لس آنجلس‌ تايمز به‌ چاپ‌ رسيد، جايزه‌ هنگفتي‌ را نصيب‌ عكاس‌ جوان‌ كرد. در گزارش‌ تصويري‌ كه‌ بيشتر به‌ عكاسان‌ ارتباط‌ دارد تا گزارشگران، كيفيت‌ عكس‌ها و ارتباط‌ آن‌ها با موضوع‌ بسيار تعيين‌كننده‌ است‌.هنگام‌ بازگشت‌ آزادگان ايراني‌ از عراق‌ (26 مرداد 1369) يكي‌ از روزنامه‌ها عكاسي‌ حرفه‌اي‌ و مسلط‌ را به‌ مرز دو كشور اعزام‌ كرد و مجموعه‌اي‌ با شرحي‌ مختصر از اين‌ بازگشت‌ با چيدن‌ عكس‌هاي‌ گويا ترتيب‌ داد.حال‌ آن‌ كه‌ بيشتر روزنامه‌ها به‌ نوشتن‌ قطعه‌هاي‌ احساسي‌ و حماسي‌ و تاثيرگذار، اما طولاني‌ و كم‌ جاذبه‌ روي‌ آورده‌ بودند. كاري‌ كه‌ به‌ هر روي‌ گويايي‌ كار روزنامه‌ اول‌ را نداشت‌.

نكته‌ ديگر چگونگي‌ صفحه‌بندي‌ و چيدن‌ عكس‌ها در گزارش‌ تصويري‌ است‌. نبايد با دل‌ بستن‌ به‌ جذابيت‌هاي‌ تصويري‌ از تنوع‌ برش‌ و اندازه‌ در كاربرد عكس‌ها غافل‌ ماند.

منبع: نشریه اداره پژوهش صداو سیما

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۶/۰۳ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

 خبر آوردند که امشب از هزار شب بهتر است و يک اتفاق ويژه مي افتد و آن اينکه امشب دست ملکوت به طرف زمين کشيده مي شود.فرشته ها براي آزادي انسان ها از دستان شيطان و بخشش معاصي و بردن آنها به ملکوت مسابقه داده و منتظر نداي بنده خدا هستند. (اللهم لبيک) مرا دعا کنيد.

 
شب قدر . . . شبي که بايد در عاشقي ثابت‌قدم بود. در طلب کوشيد و بيدار ماند و ديدار جست و احيا گرفت و به نيايش پرداخت و کار خير کرد و صالحات به جا آورد و به نيازمندان رسيد و دانايي طلبيد و به دانش‌آموزي پرداخت.
+  نوشته شده در  ۹۰/۰۵/۲۸ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

با سلام

سلامی گرم به خوانندگان مشترک وبلاگ میمه ای ها!

نماز و روزه شما قبول. خوش هستید. هميشه سلامت باشید.

حقیقت اینکه چند وقتی است( شاید یکسالی است) دیگراز مسائل مربوط به زادگاهم میمه به طور ويژه  و مصداقي نمی نویسم. دلیل آن هم روشن است. ديگر ساکن آن ديار نیستم. در سال ۸۳ دغدغه ای با خود داشتم شروع کردم به نوشتن که شاید بتوان مسائل ، مشکلات و معضلاتي که از دوران کودکي و نوجواني  با آن دست و پنجه نرم مي کرديم را با زبان رسانه مطرح  و با مردم و مسئولين درميان بگذاريم  و درد و دل کنيم. اما باوجودي که به اقتضاي شغلم از همان ابتدا مي دانستم در مسير پرسنگلاخي  قدم گذاشته ام و واکاوي يک موضوع ، مشکلاتي خواهد داشت  و برنده و بازنده اي در کارخواهد بود؛ شروع کردم به طرح مساله البته با شيبي کُند.

دوستاني هم در اين مسير بامن همگام شدند و خيلي خوب از افکار دوستان انديمشند هم ساپورت شديم . افق روشن بود. مسئولان محلي هم خيلي خوب همراز و همدل شدند.

ولي از آنجا که همه چير بروفق مرادنيست؛خيلي زود واکنش ها برانگيخته شد و افرادي با نام ونشان آشکارو پنهان شروع کردند به توصيه ، تهديد ، نصيحت ، سفارش و حتي سهم خواهي (سرهيچي) وحتي به تصويرشهدا که وبلاگ به آن مزين بود هم رحم نکردند و آن را ابزاري براي تسلط بر اموري مي دانستند.اين روند حتي بر زندگي اجتماعي من هم تاثيرگذاشت. ]أآٌّ به اين جمع بندي رسيدم که طي طريق نکنم. البته کارمفيدي که صورت گرفت حجم عظيمي از اطلاعات در خصوص منطقه ميمه و شهر ميمه به کمک دوستان علي الخصوص جناب اقاي محمدتقي معينيان وارد دنياي مجازي شد و ميمه دراينترنت شناسنامه دار گرديد.و اکنون با يک جستجوي ساده  اطلاعات کافي از ديار" صبور من " در اينترنت  مي توان يافت.

حال دلخوشم به همين چندخط که گهگدار بر صفحه مجازي مي نشيند؛ چيز ديگري را هم جستجو نمي کنم. دلخوش به آمارنيز نيستم .روزي ۱۰۰تا روزي ۱۰ تا مهم نيست. مهم انست که هرازچندگاهي ايميلي از عزيزاني مي رسد و کامنتي  از دوستان خوانده مي شود.

اما واقعيتي رانمي توانم کتمان کنم . همچنان به مسائل زادگاهم حساسم و وبلاگهاي بچه هاي منطقه  و  وبلاگ صبح ميمه که با مديريت جناب آقاي شيباني خوش درخشيده راهرروز خواننده هستم.

بدرود...

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۵/۲۲ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
این مجموعه راهنمایی است ساده برای آشنایی با مقدمات نظری و عملی تولید گزارش های چند رسانه ای که با استفاده از سایت آموزشی دانشگاه برکلی تهیه شده است.
+  نوشته شده در  ۹۰/۰۵/۱۶ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

مغزهاي بزرگ درخصوص ايده ها بحث مي کنند

مغزهاي متوسط در مورد حوادث صحبت مي کنند

مغزهاي کوچک در باره مردم گفتگو مي کنند

همگي بر اين باور يم که دنيا راه عبور است نه سراي ماندن ، پس اوقات گرانبهاي مان را به خوشه چيني زيبا ترين و بهترين اعمال صرف کنيم نه زشت ترين و بيهوده ترين آنها. آيا بهتر نيست بجاي زير آب زني و حسادت با يکديگر رقابتي سالم داشته باشيم؟

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۵/۱۶ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

فرمانده انتظامي شهرستان شاهين‌شهر و ميمه از کاهش 27 درصدي جرايم طي سه ماهه نخست سال جاري در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه اصفهان، سرهنگ "غلام‌عباس بلفکه"، اين شهرستان را يکي از مهمترين قطبهاي صنعتي استان اصفهان دانست و گفت: شاهين‌شهر با دارا بودن 98 درصد باسواد و تمرکز 90 درصد جمعيت در مرکز شهرستان، داراي ويژگيهاي خاصي است و نيازمند تلاشهاي بيشتر براي تامين امنيت است. فرمانده انتظامي شاهين‌شهر، راحت‌ترين راه ارتباط با پليس را، استفاده از سامانه تلفني 110 نام برد و افزود: طي سه ماهه اول سال جاري بيش از پنج هزار تماس با مرکز فوريتهاي 110 فرماندهي انتظامي شهرستان برقرار شده که حدود سه هزار و 700 مورد به عمليات پليسي منتهي شده است. اين مقام انتظامي همچنين از افزايش تماسهاي مردمي با 110 اين فرماندهي نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: انتظار داريم تماس با اين سامانه همچنان افزايش يابد، زيرا اين ارتباط نشان دهنده ميل مردم به مشارکت عمومي در تامين امنيت است و ما هم به عنوان پليس موظف هستيم تا خواسته و مطالبه مردم را برآورده کنيم.

بلفکه، از کاهش 27 درصدي جرايم و 22 درصدي تصادفات طي سه ماهه اول سال جاري خبر داد و گفت: اين آمارها در حالي است که خدمات نيروي انتظامي به مردم طي مدت ياد شده از رشد قابل توجهي برخوردار بوده است. وي در خصوص برنامه‌هاي اين فرماندهي براي تامين امنيت پارکها و تفرجگاهها، گفت: شهرستان شاهين‌شهر از پارکها و تفرجگاههاي بسيار خوبي برخوردار است که در ايام تابستان ميزبان خانواده‌ها است به همين جهت فرماندهي انتظامي شهرستان برنامه‌هايي را تدارک ديده تا محيطي امن و آرام براي مردم فراهم کند. او ادامه داد: در اين خصوص با تقويت گشتهاي انتظامي و اعزام آنها به پارکهاي سطح شهرستان نسبت به جمع‌آوري معتادان پرخطر و کارتنخواب و همچنين مزاحمان خياباني اقدام شده و در همين زمينه تعدادي نيز دستگير و تحويل مراجع قضايي شده‌اند. بلفکه همچنين از اجراي طرح انتظام‌بخشي بازار مرکزي اين شهرستان خبر داد و گفت: در اين خصوص تعاملات و رايزنيهايي با مسئولان انجام شده و اميدواريم با همکاري خوب کسبه بازار اين طرح در جهت آسايش هرچه بيشتر مردم و رضايتمندي آنان به‌زودي انجام شود.

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۵/۰۸ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
باسلام

تصاویر ذیل مربوط به استان سرسبز و فوق العاده زیبای گیلان است (سیاهکل- دیلمان - چمخاله)درسفر به  این مناطق  از زیبایی های خداوند لذت ببرید.

پل خشتی

صنایع دستی

2

 3

 3
 
 
1
 
2
 
3
 
چمخاله
  
دیلمان 
    
دیلمان 
 
دیلمان 
 
دیلمان 
قادر پیامبر 
 
دیلماندیلمان 
 
دیلمان 
تصاویر بیشتر
  
+  نوشته شده در  ۹۰/۰۵/۰۲ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

سرلشكر خلبان عباس دوران زمانيكه عراقي ها به برگزاري كنفرانس سران كشورهاي غير متعهد در  بغداد افتخار مي کردند، يك جنگنده اف ۴ فانتوم  باخلبان ميهن پرستش در سحرگاه سي ام تير ماه 1361 بالهاي آهنين خود را بر فراز حريم هوايي بغداد گشود و پالايشگاه الدوره در ضلع جنوبي بغداد را نشانه رفت. تمام بمبها روي هدف خالي شد. اما هواپيما مورد اصابت موشكهاي ضد هوايي قرار گرفت و از تعادل خارج  شد.

 خلبان مصمم بود از اين پرواز باز نگردد .تمام بمب‌ها را بر روي پالايشگاه فرو ريخت .اين در حالي بود که قسمت عقب هواپيما در آتش مي‌سوخت. منصور كاظميان کمک خلبان وي با چتر نجات به بيرون پريد اما خلبان دوران به سمت هتل سران ممالک غيرمتعهد پرواز کرد و در آخرين لحظات با يک عمليات فراموش نشدنی هواپيما را به ساختمان هتل کوبيد. صدام يک روز قبل از اين عمليات، امنيت فوق العاده نشست بغداد را به خبرنگاران خارجي باافتخار مثال زده بود.

بعد از بيست سال تنها قطعه‌اي از استخوان پا به همراه تکه‌اي از پوتين عباس دروان خلبان دلیر ایران به ميهن بازگشت و روز دهم مردادماه سال 1381 خانواده آن را در شيراز به خاک سپردند. نرگس خاتون دلی روی فر همسر شهید خلبان عباس دوران در گفت و گوی با خبرگزاری مهر گفت : عباس دوران در طول دو سال اول جنگ بیش از120 پرواز و عملیات برون مرزی داشت  که کارشناسان مسایل پروازی اذعان داشته اند این چنین آماری حتی در جنگ هفت ساله ویتنام هم وجود نداشته است.وی همچنین با گله مندی اظهار داشت : در حق عباس دوران بسیار کم لطفی شده است . طی این سال ها کسی چندان به موضوع شهادت او نپرداخته است  و شما کمتر جایی یا برنامه و حتی نشریه ای می بینید که در آن  سخنی از عباس به میان آمده باشد . حتی آخرین عملیات او که به گفته بسیاری از صاحب نظران  از لحاظ  سیاسی ، بین المللی و نظامی در درجه بسیار بالای اهمیت  قرار داشت ، هنوز هم ناشناخته مانده است .

نامه شهيد به همسرش

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۴/۳۰ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

سه سال از درگذشت  «خسرو شكیبایی» گذشت. مرحوم شکیبایی روز جمعه، ۲۸ تیرماه سال ۸۷، در سن ۶۴سالگی بر اثر سكته ی قلبی از دنیا رفت و پیكرش در مراسم تشیع باشكوهی در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) به خاك سپرده شد.

شكیبایی كه برای «هامون» سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد را در هشتمین دوره ی جشنواره فجر گرفت، سال ها بعد به خاطره فیلم «كیمیا»ی احمدرضا درویش، دوباره این سیمرغ را به خانه برد. او سومین سیمرغ خود را هم را برای بازی در نقش عادل مشرقی فیلم «سالاد فصل» فریدون جیرانی گرفت و از آخرین افتخارات شكیبایی هم دریافت دیپلم افتخار برای فیلم «اتوبوس شب» كیومرث پوراحمد بود. 

 خسرو می گفت: «مردم بدون من، همیشه مردم اند؛ من اما بدون مردم، مُرده ام.ما ماحصل نیروی ذهنی و خاطرات عزیز مردم هستیم. هنر بدون مردم مثل درخت بدون ریشه است بازیگر بدون تماشاگر یعنی هیچ.»

از مجموعه های تلویزیونی به یادماندنی اش به این موارد می توان اشاره كرد: زیر گذر لوطی صالح، سنگ و سرنا، لحظه، كتیبه، سمك عیار، لحظه، كوچك جنگلی، مدرس، تهران ۵۳، روزی روزگاری، میثاق خون، خانه ی سبز، میراث مشترك (گوینده گفتار متن)، سرزمین سبز، كاكتوس، در كنار هم، پهلوانان نمی میرند، سرزمین سبز و تفنگ سرپر.

                   روزی روزگاری

تیرماه 1387 -میمه ای ها

یادداشت امرالله احمدجو برای مرحوم شکیبایی

وقتی که نقش های ماندگار خلق می شوند

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۴/۲۸ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

مزایای درب و پنجره های uPVC

- صرفه جویی در مصرف انرژی تا 45 در صد
- مقاوم در برابر اشعه ماورای بنفش ( uv ) و حذف اثرات مخرب
- کاهش آلودگی هوا
- کاهش تابش سرد
- کاهش هزینه تأسیسات سرمایشی و گرمایشی در ساختمان
- درز بندی کامل
- عدم نیاز به سرویس های مکرر ( تعویض و رنگ آمیزی و ... )
- سهولت در نصب
- مقاوم در برابر باد - باران - طوفان و گرد و غبار
- غیر قابل اشتعال
- سازگار با محیط زیست و قابل باز یافت
- نظافت آسان

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۴/۲۴ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
باسلام

                                  دانشجو از نوع ایرانی !

                      کلیپی  بسیار  زیبا !

دوستان عزیز برای مشاهده تصاویر نیاز به یک ثبت نام ساده دارید. اینکار برای شما این حسن را دارد که در سایت آپلود فایل https://www.rapidshare.com      هم عضو می شوید. (در فرم  نام کاربری و پسورد  موردنظر و نیز آدرس ایمیل خودرا  واردکنید و تیک گزینه آخر را هم بزنید. سپس به ایمیلتان سری بزنید و اکانت خود  را فعال کنید.)

تاچند روز دیگر خداحافظ..........

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۴/۱۴ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

PLATO پلاتو

پلاتو يا STAND UP يا PISTO CAMMERA نامه و امضاي خبرنگار است.

ويژگيهاي پلاتو:

1- جاي پلاتو بايد در گزارش معرفي و براي مخاطب شناخته شده باشد.

2- جايي که پلاتو داده مي شود جايي باشد که حتي الامکان به محل وقوع رويداد نزديک باشد.

3-  در پلاتو بايد علاوه بر اسم خبرنگار نگاه به آينده نيز وجود داشته باشد.

4- پلاتو بايد 15 ثانيه باشد و در آن چکيده موضوع گفته شود .

 ويژگي هاي پلاتو: هر گزارش 90 ثانيه است در هر گزارش نبايد بيش از يک پلاتو باشد.  در خبر و گزارش خبري بايد به يک محور پرداخته شود. گزارش تک محوري است.

بريج زدن: گاهي اوقات پکيج دو محوري است و پلاتو که در وسط قرار مي گيرد ، به آن بريج مي گويند. (به پلاتو وسط که بين موضوع اول و دوم ارتباط برقرار مي کند به اصطلاح پل زدن مي گوئيم).

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۴/۱۱ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

روزگاری بود میوه اش فتنه ، خوراکش مردار ، زندگی اش آلوده ، سایه های ترس شانه های بردگان را می لرزاند . تازیانه ستم ، عاطفه را از چهره ها می سترد . تاریکی ، در اعماق تن انسان زوزه می کشید و دخترکان بی گناه ، در خاک سرد زنده به گور می شدند . و در این هنگام بود که محمد (ص) بر چکاد کوه نور ایستاد و زمین در زیر پاهای او استوار گردید .

 بعثت رسول اکرم (ص)مبارک باد .

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۴/۰۸ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

شات ها  

۱- حرکت دوربين از بالا به پائين تيلت Tilt، و حرکت دوربين از چپ به راست يا راست به چپ پن panگفته مي شود.

۲-  شات معرف: نمايي که ذهن مخاطب را به موضوعی خاص تمرکز می دهد. مثلا نمای مجسمه آزادي و به ياد آوردن آمريکا 

۳- نماي نزديک CLOSE UP:اگر از افراد گرفته شود از شانه به بالا است. به کلوزآپ نماي شخصي هم مي گويند.

۴-  نمايMEDIUM CLOSE UP مدیوم کلوزآپ : از نماي نزديک بزرگتر و بيشتر است اما لانگ شات   LONG SHUT تلقي نمي شود. گوينده و از روي ميز به بالا MEDIUM SHUT است از سينه به بالا MEDIUM CLOSEUP است.

۵-  LONG SHUT:  نمایی کلی از محل رویداد( فضاي پيراموني)

۶-  پن:PAN هم نقش LONG SHUT را ايفا مي کند با اين تفاوت که به مخاطب نماهاي از سمت چپ تا راست را نيز نشان مي دهد.

۷-  نماي پيوندي CUT AWAY SHUT: تعریف روند تولید گزارش با شات های مختلف ( مثلا نمایی از محل کار خبرنگار، سپس تصویرکات می شود ، بعد نمایی از درون خودرو در خیابان ، سپس کات، نمایی از سوژه )

نکته خبرنگار نبايد ديده شود بايد تک شات باشد.

  يک منبع جامع براي آگاهي بيشتر

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۴/۰۷ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

اگر خوشبختي را براي يك ساعت مي خواهيد ؛چرت بزيد.....

اگر خوشبختي را براي يك روز مي خواهيد؛به پيك نيك برويد...

.اگر خوشبختي را براي يك هفته مي خواهيد ؛به تعطيلات برويد..

..اگر خوشبختي را براي يك ماه مي خواهيد ؛ ازدواج كنيد..

..اگر خوشبختي را براي يك سال مي خواهيد ؛ ثروت به ارث ببريد..

..اگر خوشبختي را براي يك عمر مي خواهيد؛ياد بگيريد، كاري را كه انجام مي دهيد ، دوست داشته باشيد

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۴/۰۵ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

محصولات خبري :

1- خبر مکتوب بدون تصوير RO يا Read only فقط متن مکتوب خوانده مي شود مانند بيانيه نظامي

2-خبربه دلایلی از جمله  زماني ، ‌تصوير ندارد درنتیجه با تصویر آرشیوی (کپشن Caption) و یاانیمشین پخش می شود.

3- Live video يا L.V.O : تصویر رویداد با متن خوانده شده خبرنگار

۴- تصویرخام (راش): اولويت اين است که صدای محیط  داشته باشيم

۵-ساندبایت SOUND BIET يا S.B: يعني گزينش از يک گزارش. به طور مثال از يک مصاحبه طولاني بيست ثانيه را که مهمتر است انتخاب مي کنيم.

نکته: بايد خبرنگار حتما S.B را درگزارش خود با صداي طبيعي يا NATURAL SOUND داشته باشد.

۶- NATURAL SOUND يا N.S: موضوع مهم در گزارش تلويزيوني NATURAL SOUND يا N.S است يعني صداي طبيعي که مخاطب را داخل رويداد مي برد. صداي طبيعي ، بودنش در راش ها ما را به سمت رويداد هدايت مي کند . مانند صداي اتومبيل هاي مسابقه ، آمبولانس و ... و اگر صدا از اخبار جدا شود تازگي موضوع از بين مي رود.

و مهمترین بحث اصلی یعنی  گزارش خبري يا PAKAGE -( خبرنگار وظيفه اش تهيه گزارش خبري است).

فرمول یک گزارش به طور خلاصه = ( PAKAGE=N.S + S.B + NARATION+ PLATO )

در اصل یک گزارش خبری =  تصویر و صدای طبیعی محیط (يعني گزارش با اصل تایید رویداد که متن خبرنگار(نریشن)روی آن قرار دارد، شروع می شود )+ مصاحبه + ادامه تصویرمربوط به رويداد با نریشن+ مصاحبه+ پلاتو(جمع بندی پایانی خبرنگاراز موضوع) + ساین اپ یا امضای خبرنگار که شامل معرفی وي است .

نُرم زماني يک گزارش هم يک دقيقه و سي ثانيه است. پکيج و فيلم سينمايي از نظر کار يکسانند اما از نظر زماني متفاوت ؛ يکي 90 ثانيه و ديگري 90 دقيقه است. لذا هر دو کار ،‌ فراز و فرود دارد که در مدت پخش نشان داده مي شود.

توجه: ‌گزارشي که دبيران خبر با استفاده از تصاوير دريافتي از مثلا رويترز يا AP با چند مصاحبه تهيه مي کنند و مطلبي را به صورت نريشن مي خوانند V.C مي گويند.

 يک منبع جامع براي آگاهي بيشتر

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۴/۰۴ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
باور کن این مطلب را نه برای کار، پست و مقام و نه برای وجهه خودم نوشتم.

همین جوری وبگردی می کردم .به وبلاگي برخوردم و رفتم به دهه شصت . ياد خاطران دوران دبستان و راهنمایی و دبیرستان و یاد دوستان و  مراسم های تشیع شهدا افتادم.هر وقت شهیدی  از محل های سپاه سابق (اولين منزل سمت راست داخل کوچه جوار مغازه صوت و تصوير مسلم زاده روبروي باغ ملي و نيز  محل سابق سپاه در منزل فعلي محمد پهلوان جنب فرش فروشی آقای غلامحسين حیدریان)، تشیع  می شد واقعا شهر کوچک من غمگین بود. این تصاویر مرابه یاد اون روزها انداخت و قصددیگری از انتشار آن نداشتم. باورکن


منطقه عمومي بستان، آذر 1360، رزمندگان با بررسي كارت هويت يك شهيد، در حال شناسايي او هستند. عراق در عمليات طريق القدس، تعدادي از رزمندان را به اسارت گرفت و با چشمان بسته آنان را تيرباران كرد.
 

محور عملیاتی پاسگاه زید، تیر ماه 1361، در عملیات رمضان و در گرمای شدید شلمچه، رزمنده ای پیکر پاک یک شهید را در آغوش گرفته و برای انتقال به پشت جبهه می برد.
 

هورالعظیم، جزیره مجنون/اسفند 1363/ پیکر پاک شهید غلامرضا نامدار محمدی توسط امدادگران به پشت جبهه منتقل می شود. او عکاس مجله ی امید انقلاب بود که در منطقه عملیاتی بدر مورد اصابت ترکش خمپاره قرار گرفته و به شهادت رسیده است.

و دردناک ترين تصوير - صحراي کربلاي واقعي


محور پاسگاه زید / 27 تیر 1361 / نیمه  شب یکشنبه 27 تیرماه، گردان های در گیر در مرحله دوم عملیات رمضان به دلیل گذشت زمان و نزدیک شدن صبح، از تعدای از نیروهای داوطلب می خواهند که از میدان مین پیش رو سریع تر گذر کرده و معبری برای عبوردیگر رزمندگان باز کنند. از میان 150 نفر داوطلب به 20 نفر از آنان اجازه ی ورود به میدان مین داده می شود و اغلب این 20 نفر نیز به شهادت رسیدند.
  برای دیدن عکس در ابعاد بزرگتر اینجا را کلیک کنید.لحظه ی عروج یک بسیجی و شهادت او در آغوش یک امداگر،او در هنگامه ی عملیات کربلای پنج بر اثر اصابت ترکش خمپاره جراحت سختی برداشت و علی رغم تلاش های علی اسلام دوست که تلاش کرد او را با کمک های اولیه زنده نگه دارد ، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


در عکس ، علي شاه آبادی و عباس حصیری هستند كه در عملیات کربلای5 با اصابت گلوله  دشمن به شهادت رسیده اند.

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۴/۰۲ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

فرمانده يگان حفاظت اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان از دستگيري حفاران غير مجاز در منطقه ميمه از توابع استان اصفهان خبر داد. سرهنگ 'عباس وكيلي' افزود: يگان حفاظت سازمان ميراث فرهنگي با همكاري نيروي انتظامي منطقه ميمه اصفهان طي عملياتي موفق به دستگيري هفت نفر از عوامل حفاري غير مجاز شدند. وي اظهار داشت: اين افراد به قصد دستيابي به اشياي عتيقه و خاك آغشته به ذرات طلا اقدام به حفاري در يكي از خانه هاي تاريخي شهر ميمه كردند. وي افزود: اين افراد طي سه ماه حفاري خود حدود 300 كيسه خاك معدني آغشته به طلا را آماده خارج كردن از محل مذكور نموده كه با تلاش نيروهاي يگان حفاظتي سازمان ميراث فرهنگي از اين عمل جلوگيري به عمل آمد. وي افزود: طي پنج سال تلاش يگان حفاظت سازمان ميراث فرهنگي استان اصفهان از بدو تاسيس تاكنون آمار حفاري هاي غير مجاز تا حد بسيار زيادي كاهش يافته به طوري كه در سال 1389 شاهد كاهش 75 درصدي اين نوع جرم بوديم .

 گزارش مرتبط (بااصلاح)

 

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۳۱ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

يکي از تروريستهاي مسلح که در عمليات يگانهاي ارتش سوريه براي پاکسازي منطقه جسر الشغور دستگير شد ، به ارتکاب جنايات فاجعه آميزي در حق مردم ، افراد پليس و ماموران امنيتي اعتراف کرد. "انور نافع الدوش" اعتراف کرد: به همراه شماري از تروريستها ، چهار دختر را از شهر حلب ربوده و پس از تجاوز ، آنها را کشته ايم و اجساد قطعه قطعه شده را در رودخانه «عاصي» انداختيم. اين تروريست در ادامه  گفت :پس از کشتار ماموران امنيتي، جسدها را مثله کرديم ويا با ساطور سر را از جسد قربانيان جدا کرديم. وی با اشاره به اينکه وي مکان اين گورها را به نظاميان خبرداد ُافزود: فردي به نام حسين نواف سرکرده گروه تروريستهاي منطقه جسر الشغور، دستور اين جنايات را داد و براي متهم کردن ارتش، قربانيان را در گورهاي جمعي به خاک سپرده شد.در اعترافات اين تروريست همچنين آمده است که وي در قبال دريافت مبلغ هزار دلار حاضر به همدستي با تروريستها شد و در اولين روز يکي از ماموران امنيتي به نام عماد را پس از اسارت تيرباران کرد. انورالدوش گفت: اعضاي گروه تروريستي که با آنها همراه شد، در حدود چهل فرد مسلح بودند و افرادي به نام "انس قطرون"، "زعتري" و" حمدين" نقش اساسي در هدايت آنها برعهده داشتند.اين تروريست فاش کرد: زعتري (يکي از سرگرده هاي تروريستها) مبالغ مالي را از لبنان دريافت مي کرد ، ضمن اينکه سلاح را از يک قاچاقچي در روستائي به نام "خربه الجوز" در نزديک مرزهاي ترکيه تحويل مي گرفتيم و در اولين عمليات به پاسگاه هاي پليس ، مراکز امنيتي و شماري از مراکز دولتي در شهر جسر الشغور حمله کرديم.

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۲۳ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

ژاپني ها عاشق ماهي تازه هستند. اما آب هاي اطراف ژاپن سال هاست که ماهي تازه ندارد. بنابر اين براي غذا رساندن به جمعيت ژاپن قايق هاي ماهي گيري، بزرگتر شدند و مسافت هاي دورتري را پيمودند. ماهيگيران هر چه مسافت طولاني تري را طي مي کردند به همان ميزان آوردن ماهي تازه بيشتر طول مي کشيد. اگر بازگشت بيش از چند روز طول مي کشيد ماهي ها، ديگر تازه نبودند و ژاپني ها مزه اين ماهي را دوست نداشتند. براي حل اين مسئله،شرکت هاي ماهيگيري فريزرهايي در قايق هايشان تعبيه کردند. آن ها ماهي ها را مي گرفتند آن ها را روي دريا منجمد مي کردند. فريزرها اين امکان را براي قايق ها و ماهي گيران ايجاد کردند که دورتر بروند و مدت زمان طولاني تري را روي آب بمانند.

اما ژاپني ها مزه ماهي تازه و منجمد را متوجه مي شدند و مزه ماهي يخ زده را دوست نداشتند. بنابر اين شرکت هاي ماهيگيري مخزن هايي را در قايق ها کار گذاشتند و ماهي را در مخازن آب نگهداري مي کردند. ماهي ها پس از کمي تقلا آرام مي شدند و حرکت نمي کردند. آنها خسته و بي رمق ، اما زنده بودند. متاسفانه ژاپني ها مزه ماهي تازه را نسبت به ماهي بي حال و تنبل ترجيح مي دادند. زيرا ماهي ها روزها حرکت نکرده و مزه ماهي تازه را از دست داده بودند. باز ژاپني ها مزه ماهي تازه را نسبت به ماهي بي حال و تنبل ترجيح مي دادند. پس شرکت هاي ماهيگيري به گونه اي بايد اين مسئله را حل مي کردند.

آنها چطور مي توانستند ماهي تازه بگيرند؟

اگر شما مشاور صنايع ماهيگيري بوديد ، چه پيشنهادي مي داديد؟

براي نگه داشتن ماهي تازه شرکت هاي ماهيگيري ژاپن هنوز هم از مخازن نگهداري ماهي در قايق ها استفاده مي کنند اما حالا آن ها يک کوسه کوچک به داخل هر مخزن مي اندازند.کوسه چندتايي ماهي مي خورد اما بيشتر ماهي ها با وضعيتي بسيار سر زنده به مقصد مي رسند. زيرا ماهي ها تلاش کردند 

شما هم مي توانيد ..

- به جاي دوري جستن از مشکلات به ميان آن ها شيرجه بزنيد .

- از بازي لذت ببريد.

- اگر مشکلات و تلاش هايتان بيش از حد بزرگ و بيشمار هستند تسليم نشويد ، ضعف شما را خسته مي کند به جاي آن مشکل را تشخيص دهيد .

- عزم بيشتر و دانش بيشتر داشته و کمک بيشتري دريافت کنيد.

- اگر به اهدافتان دست يافتيد ، اهداف بزرگتري را براي خود تعيين کنيد .

- زماني که نيازهاي خود و خانواده تان را برطرف کرديد براي حل اهداف گروه ، جامعه و حتي نوع بشر اقدام کنيد .

- پس از کسب موفقيت آرام نگيريد ، شما مهارتهايي را داريد که مي توانيد با آن تغييرات و تفاوتهايي را در دنيا ايجاد کنيد

- در مخزن زندگيتان کوسه اي بيندازيد و ببينيد که واقعاً چقدر مي توانيد دورتر برويد شنا کنيد.

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۱۹ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
باسلام

محرم امسال جناب آقای دهقان از خودم  شنید که رصد تلویزیونی شده ! به این دوست عزیز  گفتم فایل را برایش به نحوی می فرستم . شاید اینگونه برای خود وی جالب تر باشد!!

تابستان ۸۹- مصاحبه جناب آقای دهقان با خبرگزاری آسوشیتدپرس در تالاب انزلی

 

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۱۵ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
امام خمینی ره

 وقت نماز : بعد از عمل جراحى، هرلحظه که ایشان هم مشکل خاصى نداشتند چشمشان را روى هم مى‏گذاشتند و مى‏خوابیدند به نحوى که از این عالم جدا مى‏شدند. حتى پزشکان به این شک مى‏افتادند که نکند اثر داروهاى بیهوشى است که ایشان را به این صورت درمى آورد. اما زمانى که وقت نماز مى‏شد خودشان بیدار مى‏شدند. اصلا وقتى آن لحظه مى‏رسید چشم باز مى‏کردند مى‏گفتند: وقت نماز است؟ مى‏گفتم: بله. آقاى انصارى تشریف داشتند به ایشان کمک مى‏کردند، وضو مى‏گرفتند و نمازشان را مى‏خواندند.

 منبعsmalavi.parsiblog.com

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۱۲ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
آرزوهای ویکتور هوگو
 
اول از همه برایت آرزومندم که عاشق شوی،
و اگر هستی، کسی هم به تو عشق بورزد،
و اگر اینگونه نیست، تنهائیت کوتاه باشد،
و پس از تنهائیت، نفرت از کسی نیابی.
آرزومندم که اینگونه پیش نیاید، اما اگر پیش آمد،
بدانی چگونه به دور از ناامیدی زندگی کني.

برایت همچنان آرزو دارم دوستانی داشته باشی،
از جمله دوستان بد و ناپایدار،
برخی نادوست، و برخی دوستدار
که دست کم یکی در میانشان
بی تردید مورد اعتمادت باشد.

و چون زندگی بدین گونه است،
برایت آرزومندم که دشمن نیز داشته باشی،
نه کم و نه زیاد، درست به اندازه،
تا گاهی باورهایت را مورد پرسش قرار دهد،
که دست کم یکی از آنها اعتراضش به حق باشد،
تا که زیاده به خودت غرّه نشوی.

و نیز آرزومندم مفیدِ فایده باشی
نه خیلی غیرضروری،
تا در لحظات سخت
وقتی دیگر چیزی باقی نمانده است
همین مفید بودن کافی باشد تا تو را سرِ پا نگهدارد.


همچنین، برایت آرزومندم صبور باشی
نه با کسانی که اشتباهات کوچک میکنند
چون این کارِ ساده ای است،
بلکه با کسانی که اشتباهات بزرگ و جبران ناپذیر میکنند
و با کاربردِ درست صبوری ات برای دیگران نمونه شوی.

و امیدوام اگر جوان كه هستی
خیلی به تعجیل، رسیده نشوی
و اگر رسیده ای، به جوان نمائی اصرار نورزی
و اگر پیری، تسلیم ناامیدی نشوی
چرا که هر سنّی خوشی و ناخوشی خودش را دارد
و لازم است بگذاریم در ما جریان یابند.

امیدوارم سگی را نوازش کنی
به پرنده ای دانه بدهی، و به آواز یک سَهره گوش کنی
وقتی که آوای سحرگاهیش را سر می دهد.
چرا که به این طریق
احساس زیبائی خواهی یافت، به رایگان.

امیدوارم که دانه ای هم بر خاک بفشانی
هرچند خُرد بوده باشد
و با روئیدنش همراه شوی
تا دریابی چقدر زندگی در یک درخت وجود دارد.

بعلاوه، آرزومندم پول داشته باشی
زیرا در عمل به آن نیازمندی
و برای اینکه سالی یک بار
پولت را جلو رویت بگذاری و بگوئی: این مالِ من است.
فقط برای اینکه روشن کنی کدامتان اربابِ دیگری است!

و در پایان، اگر مرد باشی، آرزومندم زن خوبی داشته باشی
و اگر زنی، شوهر خوبی داشته باشی
که اگر فردا خسته باشید، یا پس فردا شادمان
باز هم از عشق حرف برانید تا از نو بیاغازید.

اگر همه ی اینها که گفتم فراهم شد
دیگر چیزی ندارم برایت آرزو کنم!
 
(باتشکر  از یک دوست عزیزو گرامی)
+  نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۱۰ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

زیباترین واژه بر لبان آدمی واژه مادر است                      زیباترین خطاب «مادر جان» است
مادر واژه ای است سرشار از امید و عشق       واژه ای شیرین و مهربان که از ژرفای جان بر می آید

مادران، ای لطیف ترین گل های بوستان هستی، روزتان مبارک .

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۰۳ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

امروز یکم خرداد، سالگرد شهادت محمودرضاایراندوست به تاریخ یکم خردادسال ۱۳۶۱و نیز سالگرد شهادت اکبرابرام به تاریخ یکم خرداد ۱۳۶۵ است . روحشان شاد

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۰۱ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
  

لینک دانلود مستقیم(+)

منبع: کلاشینکف دیجیتال

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۰۱ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
نامش را از قبل شنیده‌ای و می‌دانی چنین کوهی وجود دارد؛ اما از دور وقتی به عقاب کوه نزدیک می‌شوی، باورت نمی‌شود. ممکن است یک کوه اینقدر شبیه به یک عقاب باشد؟

این کوه از زوایای متعدد شبیه به یک عقاب نشسته بر پهنه کویر است. این عقاب سنگی در کنار روستای اسلامیه واقع شده و مانند یک مجسمه بسیار بزرگ خودنمایی می‌کند.

شیرکوه، نیز نام مجموعه کوه‌هایی در استان یزد است که بلندی آن در رفیع‌ترین نقطه به ۴۰۷۵ متر می‌رسد. برف و یخ زمستانی در این کوه آب بخش‌های زیادی از استان یزد را تامین می‌کند. دامنه شیرکوه روستاهای سرسبز، زیبا و ییلاق‌‌های بی‌نظیری را در حاشیه کویر به دست آورده است.

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۲/۲۱ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

چرا مسئولان بانک مرکزی به وعده‌های خود در خصوص حذف چهار صفر از پول ملی عمل نمی‌کنند. من الان دو میلیون تومان به کسی بدهکارم و توانایی پرداخت این مبلغ را ندارم. حالا اگر بانک مرکزی چهار صفر را حذف کند من هم می‌توانم بدهی مردم را بدهم. اگر نمی‌خواستند صفرها را حذف کنند پس چرا یارانه‌ها را هدفمند کردند؟ در ضمن از همدلی دولت و مجلس هم متشکرم.

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۲/۲۰ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
 

                   

                               زهرا که شهید گشت بی جرم و گناه

                               هست از غم او، سینه ی عالم پر آه

                              ناموس خدا کجا و سیلی خوردن

                                  لا حول و لا قوه الا بالله

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۲/۱۷ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

باسلام

سپاسگزار معلمانی هستم که اندیشیدن را به من آموختند نه اندیشه ها را . .

آرزوی معلم‏های زحمتکش رو برآورده کنیم . معلمان عزیزم روزتان مبارک

جادارد روز معلم را صمیمانه تبریک بگم به
خانم ها صفاری، توکل و حیدرپور
آقایان علی طلایی- هوشنگ خان جعفری - حیدریان - واسعی- همایون مقصودی- اسماعیلی - مختاری- سروش خردمند- بهمن طلایی- صانعیان - محمدیان -  مجیدی فر - محمودمقصودی - ابراهیم و اصغر وطن خواه - ایرج زاهدی - فیروزفر- خدایی- کمال - زمانی- رضامعینیان- رضاصادق- حاجی خردمند- میرکی - ولی - باتقوا- باصفا- هاشم پور- سمیع - اسدیان-  خداپناه - جناب شیبانی - برقعیان (اصفهان)- 2تا دبیر دیگر اصفهانی که متاسفانه نام گرامی آنها رافراموش کرده ام !! - صانعیان ، دبیر زیست شناسی (بچه ها فرض کنیم زمانی یه کرم رودس !!...) - ظهرابی و بوستانیان طرح کاد-
- جمشیدیان- برادران پرویز و حسینقلی خان هدایتی - غلامعلی اسماعیلی-مرحوم مرتضی مختاری- رضاایراندوست- جهانگیر بیکی حسن (ابی یه ته)- برومند-
و حسین مختاری و ....(که یه روز به خاطر شرکت نکردن در راهپیمایی 13ابان دردفتر ایشان بازجویی شدیم!!
اولین سوال : باکدام تیم منافقین همکاری می کردید؟؟- به خداهنوز هروقت به یاداین جمله میافتم کلی می خندم و خیلی دوست دارم دوباره زیارتشون کنم)
و دوباره بگم اقای شهرام خان سلطونی (که کلی کلاسش شوخی می کرد)- و خلاصه همه عزیزانی که اگر نام گرامیشان رافراموش کردم به بزرگواری خود ببخشند.
------
همچنین روز معلم را به دوستان دیروز و معلمان امروز آقایان عباس سراجی - محمد ذاکری - مرتضی بحرینی - ابوالفضل دهقان - اکبرهاشمی- حسن متقی - جناب حمیدخان سراجی - ابوالفضل محمدی (ویو)- حسین رحمتی (کامو) و سایردوستان گرامی تبریک عرض می کنم. موفق و موید و پیروز باشید.   

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۲/۱۲ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
  (۰۵ /۰۲ /۸۶) - با اصلاح

چند سالي است با کمک دوستان خوبم درباره ميمه ،فرهنگ بومي ، زباني و خصوصيات زيست محيطي آن مي نويسم .

امروز درحالي كه مطالب آرشيو بلاگ را مي خواندم باخودم فكر مي كردم تاچه حدي در اين راه موفق بوده ام . البته با افراد مختلفي از طیف های مختلف آشنا شدم و اين براي من مهم بود اما به راستی در مسير فرهنگ سازي چقدر تاثير داشتم

البته خودم نمي توانم اين مساله را  ارزيابي كنم . به هرترتيب مانيفيست من چيز ديگري بود و به دنبال شهره خاص و عام شدن نبودم . اما مساله آزار دهنده اينست كه ديروز درفكر تحولات بنيادين بودم و امروز در غبطه ديروز . به عبارتي فكر مي كنم به آنچه خواسته ام نرسيده ام.!! (البته خواسته ی معنوي ) 

اما امروز نهم اردیبهشت ۱۳۹۰

امروز با دیدن مطلب بالا در آرشیو وبلاگم ، باردیگر به این مساله فکر کردم که تاچه حد این وبلاگ به اهداف اولیه خود رسیده است؟

دیدم ، نه ، کارم بی تاثیر هم نبوده و جوانان برومند منطقه باراه اندازی وبلاگ های مختلف بعد از من ، در امر شناساندن روستاها و شهر خود به دیگران درفضای اینترنت از هیچ کوششی دریغ نکرده اند و این خیلی مهم است .

به امید اتحاد و پیوستگی میمه، وزوان ، ازان، زیادآباد، خسروآباد، ونداده و جوشقان در راستای اعتلای فرهنگ و تاریخ منطقه و پیشرفت مدنی و صنعتی زادگاهمان.

تقدیم به شما

شهدای میمه (۳۳۰بازدید تاکنون)

میمه شهر قدیمیان من (۹۰۱بازدید تاکنون)

ميمه- قريه من    (۱۱۹۰بازدید تاکنون)

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۲/۰۹ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

تحولات کشورهای عربی به ویژه بحرین همچنان درصدراخبار جهان است . دربحرین جوانانش سربداران شده اند و با تمام توانشان دربرابرظلم رژیم ال خلیفه که از پشتیبانی نظامی حکام   سعودی ، کویت و امارات بهره مند است، ایستادگی می کنند.

درحاليکه خبرهاي مربوط به بحرين در بسياري از شبکه هاي تلويزيوني به ویژه عربي پخش نمي شود، شبکه تلويزيوني اس. بي. اس استراليا گزارشی را درباره اقدام نيروهاي امنيتي بحرين و برخي کشورهاي عرب خليج فارس در سرکوب تظاهرات مسالمت آميز مردم بحرین پخش کرد.خبرنگار این شبکه گفت نيروهاي امنيتي بحرين به فعالان سیاسی شیعه با خشونت حمله می کنند و حتي مجروحان در بيمارستانها ازحملات نظاميان درامان نیستند. درهمين حال، نيروهاي امنيتي بحرین که در ايست بازرسي هاي متعدد مستقر شده اند ، خودروها و سرنشینان آنها را بازرسي مي کنند تا اگر احيانا مسافران داراي جراحت ناشي از اصابت گلوله هاي ساچمه اي بودند انها را بازداشت کنند. بيشتر مصدومان تظاهرات ضد دولتي بحرين به سبب اصابت گلوله هاي ساچمه اي زخمي شده اند و کساني هم که در بدنشان کبودي مشکوک داشته باشند ،بازداشت مي شوند.نيروهاي امنيتي بحرين با کمک نظامیان سعودی ، اماراتی و کویتی روز يک‌شنبه همچنین پنج مسجد را در مدينه حمد و روستاي مهوز ويران کردند. تخريب اماکن مذهبي به تاکتيک جديد دولت بحرين در راستاي تلاش‌هاي رژيم منامه براي سرکوب تظاهرات مردمي تبديل شده است.
مردم بحرين پايان 40 ساله حاکميت خاندان آل خليفه را بر بحرين خواستارند. دراعتراض‌هاي مردمي در بحرين تا کنون ده‌ها نفر کشته و نزديک به هزاران تن مجروح شده‌اند. کشورهاي عربستان سعودي، امارات متحده عربي و کويت اواسط ماه مارس 2011 ميلادي نظاميان خود را براي کمک به سرکوب گسترده قيام مردم بحرين، به اين کشور اعزام کردند.

عفو بين‌الملل و ديده ‌بان حقوق بشر رژيم بحرين و عربستان سعودي را به خاطر سرکوب‌هاي خشونت‌آميز معترضان بحريني محکوم کرده‌اند. هم اکنون شیعیان مظلوم بحرین در زیر پوتین ها نظامیان عربستانی ،اماراتی و کویتی  لگدکوب می شوند. راستی از ما چه کاری ساخته است؟

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۱/۲۴ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

هميشه اشتباهات مردم را ببخش نه به خاطر اينکه آنها سزاوار بخشش هستند بلکه تو سزاوار آرامش هستی                                                    زرتشت

هیچ وقت ازخودت پرسیدی قیمت یه روز زندگی چنده ؟ تموم روزو کار میکنیم و آخرش از زمین و زمان شاکی می شیم که چیزی نداریم ، شمارو به خدا تا حالا از خودتون پرسیدید:

قيمت يک روز باروني چنده؟ يک بعدازظهر دلنشين آفتابي رو چند مي خري؟ حاضري براي بو کردن يه بنفشه وحشي توي يه صبح بهاري يه تراول بدي؟ پوستر تمام رخ ماه قيمتش چنده؟ اگه نصف روز هم بشيني به نيلوفر سوسني رنگي که کنار جاده در اومده نگاه کني بوته اش ازت پول نمي گيره. هيچ وقت از ابرا تشکر کردي؟ چرا فيش پول بارون ماهانه براي ما نمي ياد؟ چرا آبونمان اکسيژن هوا رو پرداخت نمي کنيم؟ تا حالا شده به خاطر اين که زير يه درخت بشيني و به آواز بلبل گوش کني پول بدي؟ قشنگ ترين سمفوني طبيعت رو مي توني يه شب مهتابي کنار رودخونه گوش کني. قيمت بليتش دل تومنه!

خودتو به آب و آتيش مي زني که حتي تابلوي گل آفتابگردون رو بخري و بچسبوني به ديوار اتاقت ولي اگه به خودت يک کم زحمت بدي مي توني قشنگ ترين تابلوي گل آفتابگردون رو توي طبيعت ببيني. گل هاي آفتابگردوني که اگه بارون بخورن نه تنها رنگشون پاک نمي شه، بلکه پررنگ تر هم ميشن، لازم نيست روي اين تابلو کاور بکشي که چون خاک روشو، شبنم صبح پاک مي کنه و مي بره.

تو که قيمت همه چيز و با پول مي سنجي تا حالا شده از خدا بپرسي قيمت يه دست سالم چنده؟ يه چشم سالم چنده؟ چقدر بايد بابت اشرف مخلوقات بودنم پرداخت کنم؟ خيلي خنده داره نه؟ و خيلي سوال ها مثل اين که شايد به ذهن هيچ کدوممون نرسه؟

اون وقت تو موجود خاکي اگه يه روز يکي از اين دارايي هايي رو که داري ازت بگيرن زمين و زمان رو به فحش و بد و بيراه مي گيري؟ چي خيال کردي؟ پشت قبالت که ننوشتن. نه عزيز خيال کردي! اينا همه لطفه، همه نعمته که جنابعالي به حساب حق و حقوق خودت مي ذاري، اگه صاحبش بخواد مي تونه همه رو آني ازت پس بگيره.

اينو بدون اگه يه روزي فهميدي قيمت يه ليتر بارون چنده؟ قيمت يه ساعت روشنايي خورشيد چنده؟ چقدر بايد بابت مکالمه روزانمون با خدا پول بديم ؟ يا اين که چقدر بديم تا بابت يک کاستي که از صداي بلبل ضبط کرديم تحت پيگردقانوني قرار نگيريم، اون وقت مي فهمي که چرا داري تو اين دنيا وول مي خوري!!

+  نوشته شده در  ۹۰/۰۱/۱۶ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
 بوی عیدی
بوی توپ
بوی کاغذ رنگی
بوی تند ماهی دودی
وسط سفره ی نو
بوی یاس جا نماز سفره ی مادر بزرگ

با اینا زمستون و سر می کنم
با اینا خستگی مو در می کنم ..............

 سال ۸۹ نیز با آلام و شادی های روزمره خود گذشت. پیشاپیش سال نو را خدمت همه دوستان عزیز وبلاگ ننویس و بنویس و خانواده های محترمشان  تبریک عرض می کنم. همچنین جادارد از همه کسانی که سال ۸۹ درخدمت مردم میمه بودند ، تشکر کنم .

اي کاش هر روزمان نوروز باشد تا نو شويم خودمان، انديشه هايمان و عشقمان به همه زيبايي ها. سال نو مبارک

در پایان جا دارد از آنهایی که در عید امسال سفره هفت سینی نخواهند چید نیز یاد کنیم .(الفاتحه)

                                  باتشکر - برادرکوچک شما علی وطن خواه

+  نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۲۷ساعت   توسط علی وطن خواه   | 

هفدهم اسفند 1387، دومين سالگرد کلنگ زني اولين پتروپالايشگاه بخش خصوصي ايران به عبارتی بزرگترين واحد صنعت نفت 50سال اخير کشور در شهر ميمه اصفهان بود. اجراي اين طرح در راستاي تحقق اصل 44 قانون اساسي و منويات رهبر معظم انقلاب در بخش خصوصي كشور است.اين مجتمع با 2 واحد پتروشيمي آروماتيک و الفين، يک واحد پالايشگاه و 7 واحد شيميايي وابسته قرار است در 3 فاز طي مدت شش سال با اعتباري بالغ بر چهار ميليارد يورو و به وسعت 2400 هکتار احداث شود و زمينه اشتغال 25 هزار نفر را بصورت مستقيم و غيرمستقيم فراهم کند. در اين مجتمع روزانه 150 هزار بشکه نفت خام و سالانه 2/4 ميليارد مترمکعب گاز و 18 ميليون مترمکعب آب و 200 هزار کيلووات برق براي توليد فرآورده‌هاي نفتي مصرف خواهد شد.

مهندس غلامحسين نوذري ، وزير نفت در مراسم کلنگ‌زني احداث مجتمع پتروپالايشگاه منطقه ميمه گفت: مجتمع پتروپالايشگاه منطقه ميمه نخستين مجتمعي است که با سرمايه‌گذاري کامل بخش خصوصي طي شش سال در3 فاز افتتاح مي‌شود و به بهره‌برداري مي‌رسد، وی تصريح کرد: با احداث اين مجتمع تعداد پالايشگاه‌هاي کشور به عدد هشت مي‌رسد که اميدواريم ظرفيت توليد فرآورده‌هاي نفتي را از يک ميليون و 800 هزار بشکه به 3200 ميليون هزار بشکه برسانيم. این طرح که با مطالعات زيست محيطي کامل اجرا مي‌شود ، هم اکنون در فاز اولیه اجرا بسرمی برد.

مهندس سرتاج، مدیرعامل پتروپالایشگاه میمه درخصوص انتخاب میمه برای تاسیس این مجتمع گفت: نزديکي به خطوط لوله نفت و گاز، واقع شدن در مرکز کشور با لحاظ کردن مسائل امنيتي، نزديکي به شاهراه‌هاي اصلي و کريدور شمال ـ جنوب ـ شرق و غرب، نزديکي به خطر راه‌آهن قطار سريع‌السير اصفهان ـ تهران، برخورداري از امکانات بالقوه و بالفعل استان اصفهان، نزديکي به منطقه ويژه اقتصادي سلفچگان، امکان تأمين آب از منابع آبي موجود، وجود نيروهاي متخصص در استان اصفهان و رعايت مسائل زيست محيطي از دلايل انتخاب منطقه ميمه براي اجراي طرح احداث مجتمع پتروپالايش شمال اصفهان است.

خوشبختانه طرح پتروپالایشگاه دچار بی برنامگی و بی قانونی نشده و مسیر درست خود را طی می کند. بررسی های صورت گرفته اخیر رسانه ای هم در راستای برجسته سازی موضوع و توجه به امر مهم حمایت دولت از چنین طرحی است . 

+  نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۱۹ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
این یکی از سوال های اصلی هست که فکر می کنم به فکر خیلی ها خطور کرده. مثلا دوست داریم بدونیم سایت خودمون چه تعداد بازدید کننده داره. برای این کار می تونیم شمارنده استفاده کنیم. ولی اگر بخوایم بفهمیم یک سایت دیگه چه مقدار بازدید کننده داره چی؟ اگر دسترسی به شمارشگر یک تارنما نداشته باشیم، آیا راهی هست که بفهمیم چند تا بازدید کننده داره؟ به عنوان مثال آیا ما می تونیم ببینیم سایت خبری "فارس " بیشتر بازدید کننده داره یا سایت خبری "رجانیوز"؟

راهکارها


اولین تارنمایی که می تونین برای تخمین زدن بازدید کننده های سایت ها بهش مراجعه کنین "ترافیک استیمت" نام داره. یادتون باشه. این تارنما فقط "تخمین" می زنه و عددهایی که نشون می ده به هیچ وجه دقیق نیست. ولی حداقل رقمی که نشون می ده، می تونه کمابیش حدود مورد نظر رو نشون بده.
برای نمونه، این سایت می گوید که سایت تابناک در ماه 16 میلیون بازدید کننده دارد. و در مقایسه سایت فارس حدود 1 میلیون بازدید کننده داره. باز یادتون باشه، این اعداد فقط تخمینی هست.
اگر هنوز مایل هستین که اطلاعات بیشتری در مورد یک سایت داشته باشین، می تونین از تارنمای "دی ان اسکوپ" استفاده کنین. از این لینک می تونین به این سایت دسترسی پیدا کنین. یادتون باشه که وقتی از این تارنما استفاده می کنین، آدرس سایت مورد نظر رو به صورت کامل وارد کنین (یعنی حتما http://www اولش یادتون نره). این تارنما حتی به شما یک تخمین از ارزش مالی سایت مورد نظر با توجه به ترافیک و آمارش هم می ده. متاسفانه یک مشکلی که وجود داره اینه که این تارنما، آمار مربوط به بعضی از سایت ها رو نشون نمی ده. مخصوصا سایت های ایرانی رو.
راه بعدی این هست که رتبه ی سایت ها رو بررسی کنیم. برای این کار می شه از تارنمای "الکسا" استفاده کرد. این تارنما، رتبه ی هر سایت رو در مقایسه با سایت های دیگه ی دنیا می ده. به عنوان مثال، پربازدید ترین سایت در دنیا گوگل هست، پس رتبه ی 1 رو داره. فیس بود رتبه ی 2 رو داره. الی آخر. از این لینک می تونین به این سایت دسترسی داشته باشین. تارنمای "الکسا" آمار جالب دیگه ای مانند محبوبیت هر سایت در هر کشور رو در اختیار شما بذاره. همچنین می تونه آمار چند سایت رو براتون با هم مقایسه کنه.
جالبه که طبق آمار این تارنما، سایت تابناک در رتبه ی 769 در دنیا قرار داره. وقتی این رتبه رو در مقایسه با بعضی سایت های دیگه در نظر می گیریم، اهمیتش قابل توجه می شه. به نظر می رسه که تابناک پربازدید ترین سایت خبری به زبان فارسی باشه. رتبه ی چند سایت خبری فارسی (به ترتیب نزولی) رو براتون می نویسم. به نظرم می شه از این رتبه ها چیزهای جالبی فهمید.

تابناک 769

فارس نیوز 1158
خبرآنلاین 1893
عصر ایران 2030
مهر 2390
ایسنا 2926
رجانیوز 3485
ایرنا 4703
صدا و سیما 4715
جام جم 5182
آینده 6028
الف 6199
همشهری 7556
آفتاب نیوز 7951
آفتاب (دات آی آر) 8013
رادیو فردا 8640
فرارو 8937

گویا 12459
ایلنا 12743
پارسینه 17478

به طور کلی، نوشته ی فوق فقط یک آماردهی هست و جهت گیری خاصی نداره. خوانندگان محترم هر طور که مایل هستن می تونن آمار رو تحلیل کنن.

علیرضا بازرگان

+  نوشته شده در  ۸۹/۱۱/۲۹ساعت   توسط علی وطن خواه   | 
 

 

www.taknaz.ir داستان عکس معروف مایکروسافت

این تصویر یکی از نمادهای مهم شرکت مایکروسافت و البته یکی از نمادهای بزرگ دنیای تجارت محسوب میشود. ۳۳ سال پیش و در سال ۱۹۷۸ این ۱۱ نفر نخستین کارمندان شرکت مایکروسافت بودند و بنیان یکی از بزرگترین شرکت های جهان را گذاشته اند. چه کسی آن زمان فکر می کرد بیل گیتس این عکس با آن ظاهر جوان تبدیل به ثروتمند ترین فرد جهان می شود؟ ‏
‏داستان خود این عکس هم جالب است. تیم اولیه مایکروسافت علاقه ای به گرفتن عکس دسته جمعی نداشت اما وقتی باب گرینبرگ در یک مسابقه رادیویی برنده شد و جایزه آن یک عکس پرتره مجانی بود؛ آنها تصمیم گرفتند با هم بروند و این عکس دسته جمعی را بگیرند. ‏‏اما هر کدام از این ۱۱ نفر چه مسیری را طی کردند و هم اکنون چه می کنند؟ اگر علاقمند هستید از سرنوشت آنها مطلع شوید ادامه مطالب این ایمیل را از دست ندهید.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

www.taknaz.ir داستان عکس معروف مایکروسافت

بیل گیتس: فکر می کنم داستان این فرد را تقریبا همه می دانند. او مایکروسافت را تبدیل به باارزش ترین شرکت فناوری جهان کرد و تبدیل به ثروتمند ترین فرد جهان شد. ثروت فعلی اش ۵3 میلیارد دلار است و حالا چند سالی است که مایکروسافت را ترک کرده. او در حال حاضر میلیون ها دلار از پولش را صرف کارهای خیریه و تحقیقات پزشکی می کند. ‏

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

www.taknaz.ir داستان عکس معروف مایکروسافت

اندره لویس: او نویسنده اسناد فنی مایکروسافت بود. خانم لویس در سال ۱۹۸۳ مایکروسافت را ترک کرد و به دنبال نوشتن رمان های تخیلی و روزنامه نگاری رفت. البته همکاری اش با مایکروسافت سبب شده بود که ثروت اش در سال ۲۰۰۴ حدود ۲ میلیون دلار باشد. ‏www.taknaz.ir داستان عکس معروف مایکروسافت

ماریا وود: او کتابدار مایکروسافت بود و با یکی دیگر از کارمندان مایکروسافت در همین عکس ازدواج کرد. اما او تنها دو سال بعد مایکروسافت را ترک کرد و همزمان از این شرکت به خاطر تبعیض جنسیتی شکایت کرد. البته مایکروسافت شکایت را حل و فصل کرد و ماجرا بدون سر و صدا تمام شد. بعد از آن به نظر میرسد داستان فوق العاده ای نداشته است. او فرزندانش را بزرگ کرد و در امور خیریه کارهای داوطلبانه انجام می دهد. ‏www.taknaz.ir داستان عکس معروف مایکروسافت

پل آلن: ‏این فرد بعد از بیل گیتس مشهور ترین فرد گروه محسوب میشود و در حال حاضر نفر ۳۷ در لیست ثروتمندترین افراد روی زمین است. او میلیاردها دلار از پولش را صرف تیم های ورزشی کرده و روی استارت آپ های مختلفی سرمایه گذاری می کند. در زندگی شخصی اش هم کم نگذاشته است. برای مثال یکی از بزرگترین کشتی های تفریحی جهان متعلق به آقای آلن است. ‏www.taknaz.ir داستان عکس معروف مایکروسافت

باب اوریر: او یکی از مسن ترین کارمندان مایکرسافت محسوب میشد. هنگام قدم گذاشتن انسان روی ماه او در ناسا و بخش کنترل ماموریت پرواز فضایی کار می کرد. در مایکروسافت او مدیر محاسباتی محسوب می شد. باب اوریر کسی بود که سیستم عامل DOS را برای کامپیوترهای IBM آماده کرد. در سال ۱۹۸۳ مایکروسافت را ترک کرد و به خانه اش در تگزاس رفت و به کار گله داری پرداخت! ثروت او از مایکروسافت حدود ۱۰۰ میلیون دلار تخمین زده میشود و هم اکنون مدیر چند تجارت محلی دیگر در تگزاس است. ‏www.taknaz.ir داستان عکس معروف مایکروسافت

باب گرین برگ: او کسی است که برنده جایزه رادیویی شد و تیم مایکروسافت آن عکس را گرفت. بعد از اینکه به مایکروسافت در توسعه نسخه جدید BASIC کمک کرد آنجا را در سال ۱۹۸۱ ترک کرد تا به شرکت خانوادگی شان کمک کند. خانواده گرینبرگ در کار تولید عروسک برای کودکان بودند. محصولات آنها شهرت زیادی پیدا کرد و به نظر می رسد آقای گرینبرگ و خانواده اش در کار خودشان به موفقیت های بزرگی رسیدند. ‏www.taknaz.ir داستان عکس معروف مایکروسافت

مارک مک دونالد: او اولین حقوق بگیر مایکروسافتی محسوب می شود. وقتی در سال ۱۹۸۴ مایکروسافت را ترک کرد معتقد بود این شرکت بیش از حد بزرگ شده و به همین خاطر دیگر علاقه ای به کار کردن در آنجا نداشت. بعد از ترک مایکروسافت او به یکی از شرکت های پل آلن رفت و چند وقت بعد به یک شرکت طراحی در سیاتل رفت. جالب است بدانید که مایکروسافت این شرکت طراحی را در سال ۲۰۰۰ خرید و بنابراین مارک مک دونالد دوباره کارمند مایکروسافت شد. او گفته است که ثروت اش کمتر از ۱ میلیون دلار است. ‏www.taknaz.ir داستان عکس معروف مایکروسافت

گوردون لتوین: ‏او یک برنامه نویس بود و تا سال ۱۹۹۳ در مایکروسافت کار کرد. سپس آنجا را ترک کرد تا هوایی تازه کند‪.‬ او یک مزرعه در آریزونا دارد و برای حفظ محیط زیست به بعضی مراکز کمک مالی می کند. ثروت تقریبی اش ۲۰ میلیون دلار است. ‏

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

www.taknaz.ir داستان عکس معروف مایکروسافت

استیو وود: او همسر ماریا وود است که با عصبانیت مایکروسافت را ترک کرد. او هم مایکروسافت را در سال ۱۹۸۰ ترک کرد اما با پل آلن در چند شرکت به همکاری ادامه داد. او یک شرکت برای خدمات ارتباطات بی سیم تاسیس کرد که در سال ۱۹۹۶ به عنوان SinglePiont شناخته شد. او هم اکنون رییس هیات مدیره این شرکت است و ثروت اش حدود ۱۵ میلیون دلار است. ‏www.taknaz.ir داستان عکس معروف مایکروسافت

باب والاس: بعد از ترک مایکروسافت یک شرکت نرم افزاری به نام QuickSoft تاسیس کرد. اما در کنارش او عاشق تحقیق روی داروهای روانگردان بود. آقای والاس در سال ۲۰۰۲ به علت ابتلا به ذات الریه درگذشت. ‏www.taknaz.ir داستان عکس معروف مایکروسافت

جیم لین: او یکی از مدیران پروژه در مایکروسافت بود که در سال ۱۹۸۵ آنجا را ترک کرد. گفته می شود که هنگام ترک آنجا گفت مایکروسافت شور و اشتیاق را در من از بین برد. بنابراین رفت تا شرکت خودش را تاسیس کند. او در همکاری های مایکروسافت با اینتل نقش مهمی را بازی کرد. ‏www.taknaz.ir داستان عکس معروف مایکروسافت


حالا تصویر دیگری از همان گروه را در سال ۲۰۰۸ می بینید. هنگامی که بیل گیتس مایکروسافت را ترک می کرد آنها دور هم جمع شدند تا دوباره این تصویر را بازسازی کنند تا تمام خاطرات مایکروسافت طی ۳۰ سال گذشته را دوباره زنده کنند.

www.taknaz.ir داستان عکس معروف مایکروسافت

منبع http://www.taknaz.ir/

+  نوشته شده در  ۸۹/۱۱/۲۸ساعت   توسط علی وطن خواه   |